Aktualności

LEGENDARNY STEYR PLUS POWRACA W WIELKIM STYLU – PREMIERA JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO!

Legendarna nazwa Plus powraca w wielkim stylu w gamie ciągników STEYR wraz z premierą nowej serii pięciu modeli STEYR Plus o mocy 80-120 KM będących następcami serii Kompakt. Nazwa? To jednak nie wszystko. Nowe ciągniki zaskakują także wyglądem, wyposażeniem oraz komfortem pracy.

​​Legendarna nazwa Plus powraca w wielkim stylu w gamie ciągników STEYR wraz z premierą nowej serii pięciu modeli STEYR Plus o mocy 80-120 KM będących następcami serii Kompakt. Nazwa? To jednak nie wszystko. Nowe ciągniki zaskakują także wyglądem, wyposażeniem oraz komfortem pracy.

WSZYSTKO NA… PLUS!
Fascynujący. Wyjątkowy. Pionierski. STEYR Plus pod koniec lat 60. zapoczątkował biało-czerwone barwy naszych maszyn i sprawił, że pozostały one z nami do dziś. Podobnie jak ponad 50 lat temu, tak i teraz nazwa Plus – symbolizująca wartości dodane, najnowszą technologię i pewne innowacje – nie pojawiła się przypadkowo. Chociaż naprawdę dobrze wrócić do starego nazewnictwa, z nowym modelem wiążą się także niebagatelne i niepozostawiające wiele do życzenia modernizacje.

PLUS ZA DESIGN
Segment małych ciągników? Stanowi największy rynek w Europie. Właśnie dlatego nowy STEYR Plus wprowadza do tego sektora najnowszą technologię w kompaktowej obudowie, wyraźnie rozpoznawalnej dzięki nowej, wyrazistej stylizacji maski silnika. Charakterystyczny design, ostre linie i pasujące do całości, wbudowane oświetlenie drogowe i robocze – jest świeżo, jest nowocześnie, jest niebanalnie.

A POD MASKĄ? SAME PLUSY!
Pod maską ciągnika znajduje się czterocylindrowy silnik FPT F5 o pojemności 3,6 litra z turbodoładowaniem i chłodnicą międzystopniową oraz wtryskiem paliwa common rail. Nowe maszyny wygenerują moment obrotowy sięgający 506 Nm (w największym modelu) i posiadają zbiornik paliwa/DEF o pojemności 128,8/9,6 l. Przekładnia STEYR Plus to skrzynia biegów obsługująca po 24 biegi jazdy do przodu i do tyłu, pozwalająca rozwinąć prędkość 40 km/h, z dwubiegową przekładnią powershift i elektrohydrauliczną przekładnią powershuttle. Modele z tej serii zostały także wyposażone w funkcję przełączania hamulca na sprzęgło, która umożliwia wyłączenie napędu i hamowanie jedną nogą, na przykład na skrzyżowaniu lub podczas pracy z ładowaczem.

PLUS 25% DO WYDAJNOŚCI!
Wydajność nowych maszyn uległa zwiększeniu o 25% maksymalnego wydatku pompy hydraulicznej (z 64 l/min do 80 l/min) oraz zwiększeniu udźwigu zaczepu tylnego o 13,5% (z 4 400 kg do 5 000 kg). Ponadto z tyłu zastosowano nowy automatyczny zaczep z wypychaniem hydraulicznym, by zmaksymalizować widoczność za plecami operatora. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wzrosła z 6500 kg do 7000 kg, a nowe ciągniki STEYR Plus oferowane będą z większymi oponami tylnymi o maksymalnym rozmiarze 420/85 R38, zapewniającymi lepsze właściwości jezdne i prześwit 480 mm.

KOLEJNY PLUS NOWEGO PLUSA
Za nową stylizacją i wzrostem wydajności idą jednak także inne zmiany związane z poprawą komfortu i ergonomii. Wnętrze kabiny ciągnika STEYR Plus wyposażono w nowe przełączniki i nowy cyfrowy zestaw wskaźników, na którym kluczowe dane wyświetlane są w przejrzysty sposób. Elektronika kabiny wspierana jest przez nową architekturę elektroniczną, która łączy w sobie precyzję z wytrzymałością. Komfort zapewnia mechaniczne zawieszenie kabiny, które stanowi uzupełnienie zawieszenia fotela, zapewniając operatorowi amortyzację przed wstrząsami przenoszonymi na ciągnik na nierównym terenie. Nowy układ wydechowy o profilu U zapewnia natomiast operatorowi niezakłóconą widoczność przed maszyną.

Niezależnie od tego, czy ciągniki STEYR Plus będą stanowić jedyne maszyny w firmie, czy też będą mniejszymi maszynami w większej flocie, mogą one korzystać z tej samej technologii dostępnej w większych modelach. To pozwala uzyskać pełną wydajność w terenie i zapewnić dokładne dane, ułatwiające podejmowanie decyzji biznesowych.

Seria STEYR Plus będzie dostępna w sprzedaży w drugiej połowie roku 2024. Zainteresowany? Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z autoryzowanym dealerem marki!

POTENCJAŁ FUNKCJI ŁĄCZNOŚCI? WYKORZYSTUJEMY GO W PEŁNI DZIĘKI TECHNOLOGII CONNECT ROOM!

Brak przestojów w pracy i bezawaryjna praca ciągnika? Marzenie każdego rolnika – niezależnie od tego, czy jest on właścicielem niewielkiego, rodzinnego gospodarstwa czy też wielohektarowego przedsiębiorstwa.

Wiedząc to wszystko, marka STEYR wychodzi naprzeciw potrzebom Klientów z zaawansowaną technologią Connect Room, umożliwiającą nie tylko monitorowanie maszyny, ale także zdalne zapobieganie sytuacjom awaryjnym. Niemożliwe? A jednak.

​​
JESTEŚMY TAM, GDZIE NAS POTRZEBUJESZ
Granice w zakresie wsparcia Klientów? Dla nas po prostu nie istnieją. Nie bez powodu więc nasze centrum Connect Room ewoluowało, zmieniając sposób zapewnianej pomocy z podejścia reaktywnego na proaktywne. Co za tym idzie – korzystając z możliwości skomunikowania ciągników marki STEYR, nasi technicy i dealerzy są w stanie wirtualnie towarzyszyć rolnikom na polu, dostarczając im cennych porad. Zakres naszego wsparcia obejmuje m.in. osiąganie maksymalnej wydajności, zapewnienie maksymalnego stopnia wykorzystania ciągnika, a w razie potrzeby podejmowanie odpowiednich kroków, by natychmiast rozwiązać problem.

KROK 1: EUROPEJSKIE CENTRUM CONNECT ROOM W ST. VALENTIN
Sercem sieci centrów Connect Room dealerów jest niedawno powstałe w St. Valentin europejskie centrum Connect Room. W czasie rzeczywistym spływają do niego ogromne ilości danych generowanych przez pracujące w polu ciągniki marki STEYR. Informacje te są na bieżąco analizowane przez ekspertów produktowych, którzy następnie odpowiednio aktualizują system. Alerty, porady dotyczące obsługi maszyny i pomocne informacje automatycznie trafiają do centrum Connect Room odpowiedniego dealera.

KROK 2: SIEĆ CENTRÓW CONNECT ROOM U DEALERÓW MARKI STEYR
Technologia Connect Room umożliwia dealerom marki wczesną diagnozę usterek i proaktywną obsługę maszyn. Nasi specjaliści monitorują ciągniki Klientów przez całą dobę, a po otrzymaniu alertu od razu zaczynają działać. W sytuacji, w której alert dotyczy nieprawidłowości prowadzącej do usterki, dealerzy mogą rozwiązać problem zanim jeszcze powstanie i w ten sposób zapobiec przestojowi maszyny. Z poziomu Connect Room dealer w określonych przypadkach jest również w stanie przeprowadzić zdalną diagnostykę maszyny Klienta, a nawet połączyć się z jej wyświetlaczem i podjąć działania bez opuszczania miejsca, w którym się znajduje. Zespół centrum może także kontaktować się z właścicielem skomunikowanego ciągnika, aby zaplanować regularne usługi serwisowe w jak najdogodniejszym momencie, bez przerywania pracy na roli.

KROK 3: CENNE RAPORTY
Connect Room pomaga rolnikom w jak najefektywniejszym wykorzystaniu ciągników, utrzymując je w dobrym stanie, maksymalizując ich wydajność i chroniąc inwestycję Klienta także dzięki trzem rodzajom raportów.

  • Miesięczny raport ds. historii maszyny – w tym raporcie analizowane są dane telemetryczne oraz dane wygenerowane przez czujniki ciągnika, które pozwalają uzyskać wszechstronny podgląd używania oraz stanu maszyny i określić potencjalne problemy.
  • Raport konserwacji maszyny – to kompleksowy rejestr wszystkich prac konserwacyjnych, napraw i przeglądów wykonanych w ciągniku.
  • Raport operacyjny – ten dokument zawiera wskaźniki skuteczności KPI i informacje, które umożliwiają operatorowi prawidłowe, bezpieczne i efektywne wykorzystanie maszyny oraz określają kwestie wymagające poprawy, które można rozwiązać w ramach organizowanego przez dealera szkolenia operatora.

 

Zainteresowany? Poznaj osobiście nasze zaawansowane rozwiązania kontaktując się z najbliższym autoryzowanym dealerem marki i przekonaj się sam, że przyszłość dzieje się dziś – w STEYR.

Menu