Prasy stałokomorowe RB535

2 MODELE PRAS O WYMIARACH 122-125 CM
Prasy rolujące RB545 i RB545 Silage Pack marki Case IH zostały opracowane pod kątem przyśpieszenia i ułatwienia belowania przy zapewnieniu wyśmienitego efektu końcowego.

Opis

Standardowa wersja prasy RB545 wyśmienicie nadaje się do zbioru siana i słomy i pozwala produkować stabilne bele o foremnym kształcie, który nie zmienia się podczas przechowywania. Wersja Silage Pack prasy rolującej RB545 jest wyposażona w system owijania, dzięki czemu cały proces produkcji kiszonki może wykonywać jedna osoba, co pozwala oszczędzać cenny czas i pieniądze.

WYCZYSZCZONY POKOS

Udoskonalone podawanie materiału roślinnego i nowa konstrukcja rolek przekładają się na skuteczniejsze usuwanie powietrza z każdej warstwy materiału w beli uformowanej za pomocą prasy RB545. Efektem jest dokładniejsze zbieranie każdego materiału roślinnego z pola, wyższy stopień zgniotu beli, a tym samym redukcja liczby bel do transportu. W podbieraczu zastosowano również nowe koła podporowe w wersji nieruchomej lub samonastawnej.

KOMORA PRASY

Nowe, mocniejsze, formowane na zimno rolki w komorze prasy stanowią główny element konstrukcji pras RB545 i RB545 Silage Pack. Na ich powierzchni znajduje się dziesięć nowych karbów, które zapewniają obrót beli w każdych warunkach i przy belowaniu każdego materiału roślinnego. Nowa komora prasy posiada także nowy, bardziej wytrzymały układ przeniesienia napędu.

UCHYLNA PODŁOGA I WYSPRZĘGLANIE ROTORA

Alternatywą do korzystania z nowej podłogi uchylnej jest system wysprzęglania rotora. W przypadku zatoru materiału umożliwia on dokończenie beli znajdującej się w komorze prasy i wyrzucenie jej na zewnątrz przy odłączonym podbieraczu i rotorze, a następnie zajęcie się usunięciem zatoru.

HERMETYCZNE OWIJANIE

Oba modele prasy – RB545 i RB545 Silage Pack – posiadają na standardowym wyposażeniu system owijania siatką, który zapewnia skuteczne i estetyczne owinięcie gotowej beli oraz ochronę przed wpływem czynników atmosferycznych, co pozwala belom utrzymać ich kształt przez długi czas. W modelu RB545 Silage Pack można opcjonalnie zastosować zamiast owijania siatką owijanie folią. Dzięki owijaniu bel folią bezpośrednio po wyjściu z komory prasy zapewnia on optymalne zabezpieczenie bel kiszonki.

STEROWANIE NA NOWYM POZIOMIE

Sterowanie prasami RB545 i RB545 Silage Pack odbywa się za pomocą magistrali ISOBUS zapewniającej maksymalnie prostą i wydajną pracę. Do maszyn można zamówić monitor AFS700 marki Case IH. Alternatywnie można je obsługiwać za pomocą posiadanego monitora AFS lub innego terminalu obsługi kompatybilnego ze standardem ISOBUS.

PROSTE SERWISOWANIE, NIEZWYKLE WYTRZYMAŁE PODZESPOŁY

Podczas prac projektowych nad nowymi prasami RB545 i RB545 Silage Pack inżynierowie firmy Case IH przeanalizowali każde miejsce w maszynie pod kątem ułatwienia życia klientowi. Nowa stylistyka nie tylko sprawia, że prasy świetnie wyglądają, lecz także ułatwia dostęp do nich podczas konserwacji dzięki łatwemu podnoszeniu bocznych osłon przy użyciu sprężyn gazowych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Prasy stałokomorowe RB535”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu