Axial-Flow Seria 150

Kombajny Axial-Flow serii 150 stanowią idealne połączenie prostoty, wydajności i niezawodności. Wyposażone w legendarną technologię wykorzystującą jeden rotor oraz system czyszczenia Cross Flow™ modele 5150, 6150 i 7150 wyróżniają wysoka wydajność, minimalne straty i krótki czas konfiguracji, dzięki czemu idealnie można je dopasować pod kątem indywidualnych potrzeb użytkownika.

Opis

Kombajny Axial-Flow® nie tylko tracą mało ziarna przy jeździe z dużą prędkością lub zbiorze roślin wysokoplennych, lecz również zapewniają, że do zbiornika trafi czyste i nieuszkodzone ziarno. Przy zbiorze każdej uprawy roślinnej i pracy w każdych warunkach kombajny serii 150 pozwalają zwiększyć plony i zyski, a prosta i szubka regulacja umożliwia ich zastosowanie do zbioru ponad 130 różnych upraw.

• 6-cylindrowy silnik z turbosprężarką spełniający normę Stage V
• 5 różnych zespołów żniwnych do zbioru wszystkich upraw roślinnych o szerokości roboczej do 10,7 m
• Siłownik podnoszący o wymiarze 75 mm (5150) lub 80 mm (6150/7150)
• Łączny obszar czyszczenia 6,24 m² / 6,13 m² z układem czyszczącym o przepływie krzyżowym
• Mały promień skrętu wynoszący 4,4 m
• Dwie wersje kabiny: Comfort lub Luxury

ROZWIĄZANIE DO ZBIORU KAŻDEJ UPRAWY ROŚLINNEJ

Bogata gama zaprojektowanych pod kątem kombajnów Axial-Flow zespołów żniwnych marki Case IH pozwala osiągnąć maksymalną wydajność także w trudniejszych warunkach polowych i technologiach uprawy. Kombajn rozpoznaje zespół żniwny o szerokości roboczej do 10,7 m oraz jego ostatnie ustawienia, co skraca czas jego konfiguracji. Zespoły żniwne są przystosowane do zbioru wszystkich upraw roślinnych (zboża. soja, siemię, kukurydza oraz uprawy rzędowe) i zapewniają płynny przepływ masy żniwnej przy ograniczonym zużyciu. Automatyczny system kopiowania terenu Terrain Tracker pozwala regulować wysokość położenia zespołu żniwnego i perfekcyjnie podążać za ukształtowaniem terenu.

WYSOKOWYDAJNY SYSTEM OMŁOTU

Fundament wydajności i wysokiej jakości kombajnów Axial-Flow tworzy obudowa wysokowydajnego podajnika. Wytrzymały podajnik może współpracować z zespołami żniwnymi o szerokości do 10,7 m (w modelach 6150 / 7150) i jest dostosowany do wydajności systemu omłotu i separacji ziarna. Nie jest potrzebny dodatkowy bęben, co poprawia efektywność i widoczność przy pracy w zapylonym środowisku. Standardowa ręczna regulacja kąta cięcia w podajniku (18°) zwiększa wydajność podawania przy zbiorze każdej uprawy i pracy w każdych warunkach. Aby zwiększyć niezawodność i bezpieczeństwo, kombajny serii 150 można na życzenie wyposażyć w chwytacz kamieni i bezobsługowy hydrauliczny napinacz pasa napędowego podajnika.

PIONIER W ZAKRESIE TECHNOLOGII JEDNOROTOROWEJ

Wprowadzona przez markę Case IH w 1977 r. technologia jednorotorowa potwierdziła od tego czasu swoją efektywność i redukcję strat ziarna. Delikatny i dokładny omłot pozwala osiągnąć najwyższej jakości ziarno bez uszkodzeń i pęknięć, co pozwala uzyskać za nie wyższą cenę przy sprzedaży. Unikatowym elementem kombajnu Axial-Flow jest wirnik, który przyśpiesza masę żniwną do prędkości około 100 km/h, stwarzając idealne warunki skutecznego omłotu mokrej uprawy roślinnej. Ciągły docisk masy żniwnej zapewnia jej wymuszony przepływ i maksymalną przepustowość. Najwyższej jakości ziarno, mniejsze straty, a także spokojna głowa, gdyż do omłotu i separacji stosowany jest tylko jeden rotor, a zatem mniejsza jest liczba ruchomych części, które mogą być źródłem problemów.

SYSTEM CZYSZCZENIA O PRZEPŁYWIE KRZYŻOWYM

Nie tylko rotor wyróżnia kombajny Axial-Flow – również system czyszczenia wyróżnia się swoją skutecznością i komfortem. Nieruchomy obszar czyszczenia o powierzchni 6,24 m² jest zasilany poprzez zestaw 6 przenośników ślimakowych, co zapewnia płynny przepływ masy żniwnej i najczystsze ziarno. Układ czyszczenia o przepływie krzyżowym o powierzchni obszaru czyszczenia wynoszącej 6,13 m² umożliwia kompensację przeciążenia sit z jednej strony przesuwając ziarno z boku górnego sita, aby utrzymać wydajność procesu czyszczenia. Włącza się on automatycznie i za pomocą czujników w kabinie wykrywa kąt nachylenia stoku (do 12°), aby skompensować nachylenie i rozłożyć ziarno bez ingerencji ze strony operatora.

SZYBKA ZMIANA Z ROZDRABNIANIA NA UKŁADANIE W POKOSIE

Aby umożliwić dobre przygotowanie roli pod kolejny sezon, marka Case IH oferuje najwszechstronniejszy system zagospodarowania resztek pożniwnych, który spełnia każde wymogi w tym zakresie. Zmianę z rozdrabniania na układanie w pokosie można wprowadzić w kabinie na monitorze AFS Pro 700 lub na zewnątrz maszyny za pomocą umieszczonego na poziomie gruntu przycisku. Przy pracy w trybie rozrzucania można regulować szybkość roboczą tarcz rozrzutnika, aby równomiernie rozprowadzać materiał na całej szerokości zespołu żniwnego, natomiast regulowane z kabiny deflektory umożliwiają rozrzucanie materiału przy bocznych podmuchach wiatru. Przy pracy w trybie układania w pokosie słoma pozostaje na ściernisku, co umożliwia jej szybkie wyschnięcie przed belowaniem, a przełączenie z układania w pokosie na rozdrabnianie i rozrzucanie sieczki zajmuje mniej niż minutę.

CZAS PODCZAS ŻNIW JEST CENNY…

Wyposażone w zbiorniki na ziarno p pojemności 8 800 l w modelu 5150 i 10 570 l w modelach 6150 i 7150 kombajny Axial-Flow zostały stworzone, by mogły w sobie pomieścić dużą ilość czystego i wysokiej jakości ziarna. Wysokowydajny przenośnik pochyły umożliwia szybki zbiór roślin wysokoplennych. Oprócz zbiornika na ziarno czas rozładunku znacznie skraca wysoka prędkość rozładunku, wynosząca 88 l/s w modelu 5150 i 113 l/s w modelach 6150 i 7150. Nachylony ślimak wygarniający zbiornika ziarna z górnym mocowaniem obrotowym zapewnia wystarczającą przestrzeń do wyładunku ziarna na wysokie przyczepy. Długość przenośnika ślimakowego w kombajnach serii 150 umożliwia utrzymywanie wygodnej odległości między zespołem żniwnym a przyczepą na ziarno przy rozładunku w czasie jazdy.

CISZA, SPOKÓJ, KOMOFRT

Na maksymalną wydajność składają się dwa elementy – najlepszy kombajn i operator, który potrafi pracować w idealnym środowisku pracy. Kombajny serii 150 wyróżniają niski poziom hałasu i wibracji, automatyczna klimatyzacja (ATC), duża ilość schowków, fotel operatora z pneumatyczną amortyzacją, przeszklona powierzchnia kabiny wynosząca ponad 6,3 m² oraz reflektory LED, dzięki zapewniają one komfortowe środowisko pracy. Do wyboru są dwie kabiny – w wersji Comfort lub Luxury. Umieszczony na prawej konsoli monitor AFS Pro 700 zapewnia maksymalnie prostą i komfortową obsługę kombajnu Axial-Flow. Wszystkie ważne ustawienia i dane znajdują się tuż pod ręką.

ZERO KOMPROMISÓW POMIĘDZY PROSTOTĄ A OSIĄGAMI

Nowa generacji kombajnów Case IH Axial-Flow korzysta z silników z technologią SCR, spełniających aktualną europejską normę emisji spalin Stage V. Silniki NEF o pojemności 6,7 l (5150) i Cursor 9 (6150 i 7150) zostały stworzone z myślą o zapewnieniu minimalnego zużycia paliwa o rozwijaniu maksymalnej mocy w zakresie 200 obr/min. Długi okres pracy w polu gwarantuje ogromny zbiornik paliwa o pojemności 950 l. Mocne, a proste: zespoły napędowe całego kombajnu są zasilanie z centralnej przekładni umieszczonej blisko silnika, aby zapewnić maksymalną sprawność, a układ przeniesienia napędu obejmuje zaledwie 11 pasów i 7 łańcuchów, aby ograniczyć zakres prac konserwacyjnych. Kombajny serii 150 wyróżniają lekkość i kompaktowe wymiary, a mały promień skrętu równy 4,4 m pozwala ograniczyć bezproduktywne przejazdy na uwrociu.

PROSTA KONSERWACJA I NISKIE KOSZTY EKSPLOATACJI

Dzięki konstrukcji, która wykorzystuje mniej ruchomych podzespołów niż w przypadku innych kombajnów, pracę można kontynuować nawet wtedy, gdy inne maszyny muszą pozostać na placu. Punkty codziennej obsługi serwisowej są łatwo dostępne. Znajdują się za wygodnymi do podnoszenia pokrywami bocznymi oraz przy charakterystycznym dla kombajnów Axial-Flow, przestronnym tylnym pomoście silnika. Duże odchylane boczne panele z obu stron zapewniają dostęp do całego kombajnu; platformy serwisowe,, stopnie i poręczne dbają o bezpieczeństwo pracy. Łatwy dostęp do obszaru czyszczenia zapewniają składane rozrzutniki. Wizualne wskaźniki poziomu płynów są umieszczone są w wielu miejscach kombajnu, aby zapewnić komfortowe serwisowanie.

PRECYZJA RÓWNA SIĘ WYDAJNOŚĆ

Systemy rolnictwa precyzyjnego (AFS™) marki Case IH gromadzą i przekazują ważne dane umożliwiające podejmowanie trafnych decyzji w celu optymalizacji procesu zarządzania produkcją rolną — od prac uprawowych po kontrolowanie kosztów. Dzięki automatycznemu układowi kierowniczemu sterowanemu przez GPS, AFS AccuGuide, kombajn jest prowadzony automatycznie z powtarzalną dokładnością do 2,5 cm, przejazd po przejeździe, aby ograniczyć nachodzenie na siebie oraz maksymalnie skrócić czas i zmniejszyć zużycie paliwa podczas żniw. Technologia rolnictwa precyzyjnego zmniejsza zmęczenie operatora, zwiększa wydajność i pozwala w pełni wykorzystać wszystkie możliwości kombajnu. Dzięki technologii AFS Connect™ wszystkie dane są przesyłane do Twojego komputera w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możesz udzielać wskazówek i porad natychmiast, gdy dostrzeżesz potrzebę skorygowania bieżących operacji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Axial-Flow Seria 150”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu