ciągniki rolnicze            ładowarki                 prasy i owijarki         wozy paszowe      maszyny zielonkowe      ładowacze czołowe       siewniki punktowe         wozy asenizacyjne

OFERTA MASZYN

Sklep edanex

esklep

 

Storti Terrier

Email
Storti dodaje swoim klientom szeroki i nowoczesny asortyment maszyn do żywienia zwierząt. TERRIER, samojezdny wóz paszowy o dwóch pionowych ślimakach. Zaprojektowany specjalnie dla firm, małych i średnich przedsiębiorstw.
Storti TerrierStorti Terrier
Description

 

Storti dodaje swoim klientom szeroki i nowoczesny asortyment maszyn do żywienia zwierząt. TERRIER, samojezdny wóz paszowy o dwóch pionowych ślimakach został zaprojektowany specjalnie dla firm,  małych i średnich przedsiębiorstw.

Zakres pojemnoci:

 • 14m3
 • 16m3
 • 18m3

Terier oferuje nowoczesnym hodowcom:

 • wielofunkcyjność w możliwości frezowania i samozaładunku,
 • wydajną pracę z dwoma pionowymi ślimakami i wysoko sprawnymi nożami,
 • sprawdzony system urządzeń do monitorowania i kontroli wszystkich operacji,
 • wysoki komfort i bezpieczeństwo dla operatora.

Terrier jest kompaktowy, poręczny, wszechstronny i łatwy w obsłudze.  Samobieżna maszyna jest zaprojektowana tak aby inwestycja klijenta była bezpieczna i opłacalna. Ze względu na mały rozmiar (szczególnie wysokość) może być również stosowany w obszarach dotychczas niedostępnych,  najczęściej stanowiących ograniczenia  w postaci niskich wjazdów. Hamulce, zawieszenie i rozkład masy zostały zaprojektowane w sposób charakterystyczny dla technologii samochodowych i rolnictwa. Konstrukcję ramy stanowią solidne i twarde podłużne szyny.
Wyjątkowe zawieszenie hydropneumatyczne wchłania wstrząsy spowodowane przez nierówności gleby, zwiększając bezpieczeństwo i komfort dla operatora.

Mechaniczna skrzynia biegów Storti
Storti (w przeciwieństwie do systemów hydrostatycznych stosowanych w większość paszowozów innych marek na rynku) od wielu lat podejmuje unikalne rozwiązania oparte na własnym napędem mechanicznego, który maksymalizuje wykorzystanie mocy silnika i zmniejszona maksymalnie o 25% zużycie paliwa.
Technologia zastosowana w wozach Terierr jest wskaźnikiem niezawodności, długiego czasu użytkowania i zmniejszenia kosztów utrzymania.Silnik

Silniki o wysokiej niezawodności i niskim zużyciu paliwa. 

Terrier wyposażono w turbodoładowany silnik diesla John Deere o mocy 140 kM, w celu zminimalizowania zużycia energii, zwiększenia niezawodności, dając niższy poziom hałasu oraz niższą emisję spalin. Układ kierowniczy  wyposażony jest we wspomaganie oraz regulację kierownicy. Deska rozdzielcza z centralnym panelem kontrolnym, obsługa frezu realizowana jest  za pomocą dżojstyka , wszystko to sprawia że korzystanie z urządzenia jest  proste i intuicyjne.

Kiszonka: punktem wyjścia do jakości ...

 • Jakość paszy  ma wpływ na zdrowie zwierząt, mleka czy mięsa. Podczas wybierania paszy z pryzmy może wystąpić zjawisko fermentacji, powstawanie pleśni a co za tym idzie strat produktu. Frez Aby temu zapobiedz pobieranie kiszonki  z pryzmy musi być w jak najmniejszym stopniu wystawione na oddziaływanie powietrza  a warstwy przedniej powierzchni kiszonki powinny być często odnawiane. Firma Storti pracowała przez wiele lat przy projektowaniu i produkcji frezów do wybierania kiszonki. Prace te przełożyły się na wysoką jakość pasz, redukując  wspomniane niekorzystne zjawiska biologiczne.
 • Urządzenie wybierające Terrier zapewnia szybkie pobieranie wielu produktów (kiszonki z trawy, siana, zboża, masy celulozowej, granulki, mąki, lub kwadratowe bele słomy lub bele siana, itp.). ścianę pryzmy pozostawiając czystą, jednolitą i bez pęknięć. Noże tnące wykonane ze stopu wolfrau , mają specjalne skrzyżowany układ, wykonują czyste cięcie bez uszkodzenia struktury włókien.
 • W pracy szybko, dokładnie i bezpiecznie. Specjalny układ noży i budowy kanału, umożliwia frezowi  załadunek kiszonki w obu kierunkach ruchu. Przenośnik taśmowy porusza się  z dużą prędkością  (niezależnie od obrotów freza) optymalizuje fazy ładowania, skraca czas niezbędnego do przygotowania dawki pokarmowej.

System automatycznego zatrzymywania

 • Teriery wyposażone są w systemem automatycznego zatrzymywania się, przy wybieraniu kiszonki z pryzmy, robiąc to bardzo delikatnie bez potrzeby ciągłego nacisku na pedał hamulca. Operator może pracować w każdych warunkach nachylenia wysięgnika z frezem bez niepotrzebnych szarpnięć i zwłoki.
 • Wysoki moment obrotowy, wytwarzany przez silniki John Deere, w połączeniu z przekładnią mechaniczną zwiększa szybkość obrotów ślimaków, co pozwala obniżyć czas cięcia i mieszania produktów.
 • Programowalne urządzenie ACTIV CUTTER służy do kontroli pracy hydraulicznych przeciwostrzy. Poprzez zastosowanie tego urządzenia zaoszczędzisz czas i paliwo, a przygotowana mieszanka będzie dokładnie pocięta i wymieszana. Możliwe jest zaprogramowanie czasu pracy urządzenia od 0 do 99 min i różnego czasu pracy z przeciwostrzami otwartymi i zamkniętymi.

Kabina

Wnętrze kabiny terrier jest przestronne, ciche i wygodne. Wszystko to za sprawą przedniego i tylnego zawieszenia, aerodynamiki i elastycznych połączeń antywibracyjnych. Operator posiada ergonomiczny fotel  z amortyzacją a ogrzewanie, wentylacja lub klimatyzacja z recyrkulacją powietrza zwiększa komfort pracy przy różnych warunkach klimatycznych.

Parametry techniczne


Broszura informacyjna

Pobierz broszurę informacyjną

Unikać fermentacji, pleśni i strat produktu, negatywnie wpływające na stan
zwierząt i ich produkcję mleka lub mięsa, usunięcie kiszonkę należy zrobić
pozostawiając najmniejszej możliwej powierzchni narażonych na powietrzu, a przed kiszonki muszą być często otrzymuje.