ciągniki rolnicze            ładowarki                 prasy i owijarki         wozy paszowe      maszyny zielonkowe      ładowacze czołowe       siewniki punktowe         wozy asenizacyjne

OFERTA MASZYN

Sklep edanex

esklep

 

Zgrabiarki 2 i 4 karuzelowe

Email
W zależności od wymagań stawianych przez warunki pracy, mogą Państwo, również zgodnie z własnymi wymaganiami, dokonać wyboru najbardziej dopasowanej maszyny, z odpowiednim wyposażeniem.
Zgrabiarki karuzeloweZgrabiarki karuzelowe
Description

Fella otwiera szeroką gamę zgrabiarek 2 i 4 karuzelowych.  W zależności od wymagań stawianych przez warunki pracy, mogą Państwo, również zgodnie z własnymi wymaganiami, dokonać wyboru najbardziej dopasowanej maszyny, z odpowiednim wyposażeniem.

Zgrabiarki Przyczepiane, 2-karuzelowe z dyszlem zaczepowym

Modele:

 • TS1302
 • TS1502
2-wirnikowe zgrabiarki są przeznaczone do układania pokosu z boku. Mimo to, istnieje możliwość formowania również dwóch małych pokosów zamiast jednego.
Pierwszy model zgrabiarki Turbo TS 1302 dysponuje 10 ramionami nośnymi na wirnik (karuzelę) i 3 podwójnymi palcami na ramię.
Wyposażona w 12 ramion nośnych palców na karuzelę i 4 podwójne zęby na ramię, zgrabiarka Turbo TS 1502 jest jeszcze bardziej wydajna. Szerokość pracy obu tych maszyn może być ustawiona w zakresie od 3,10 do 6,30 m.
Hydrauliczne koła kopiujące, zamontowane pod dwoma karuzelami umożliwiają uniesienie wirników na końcu pola lub złożenie maszyny do pozycji transportowej.
Karuzela usadowiona z tyłu jest wyposażona w hydrauliczny układ obrotu w celu umożliwienia ustawienia szerokości pracy i przestawienia do pozycji transportowej. Na obu maszynach możliwe jest zdemontowanie ramion nośnych palców i ich odłożenie w pozycji poziomej na ramie maszyny, dzięki czemu zmniejszona zostaje jej szerokość transportowa. W zależności od przepisów drogowych obowiązujących w danym państwie, jazda maszyną w czasie transportu jest możliwa z prędkością 40 km/h. Maszyny seryjnie zostały wyposażone w tablice sygnalizacyjne z oświetleniem elektrycznym.
TS 1502 z obsługą sekwencyjną w wyposażeniu seryjnym w celu zapewnienia równego pokosu na końcu pola.
 

Dane techniczne

Zgrabiarki 2 karuzelowe pół zawieszane z odkładaniem pokosu z boku

 
Modele:
 • TS 1402
 • TS 1452
 • TS 1603
 • TS 2000
Zgrabiarka formująca pokos, przeznaczona do profesjonalnego zastosowania, dysponuje bardzo silną ramą, zaczepieniem do dolnych ramion, ustawieniem kąta bocznego i kierunkiem obrotu wałka. Dzięki temu przejazdy zgrabiarką są ciche, nawet gdy jazda odbywa się wiejskimi drogami, w złych warunkach. Dobrze uformowany pokos jest możliwy nawet na trudno dostępnych miejscach. Przeszkody i wąskie przejazdy nie stanowią żadnego problemu. Stopniowe ułożenie karuzel (zgrabiarka pracuje w prawym kierunku a nie poprzecznie w stosunku do ciągnika) umożliwia optymalne przekazanie zielonki i sprawia, że maszyna idealnie pracuje na zboczach. Zgrabiarki FELLA układające pokos z boku charakteryzują się pokryciem dużej szerokości pracy między pierwszą i drugą karuzelą przez co jest możliwe ułożenie czystych pokosów nawet przy występowaniu silnego wiatru.
Wózek kopiujący z 3 kołami z amortyzacją karuzel zapewnia optymalne dopasowanie się do ukształtowania powierzchni a w konsekwencji wykonanie czystej i dokładnej pracy.
Hydrauliczne podnoszenie karuzel do pozycji pośredniej nie wymaga wyłączania napędu wirników na końcu pola.
Obsługa sekwencyjna unoszenia karuzel w celu złożenia tylnego wirnika umożliwia optymalne układanie pokosu również na uwrociach.

Dane techniczne

 

   Zgrabiarki pół-zawieszane, 2-karuzelowe z centralnym odkładaniem

   pokosu

    
   Modele:
   • TS 671
   • TS 801
   • TS 880
   • TS 880 PRO
    
   Racjonalna technika ?DUO? jest przeznaczona do profesjonalnych zastosowań. Oś skrętna, szczelne przekładnie zębate modelu TS 671 z zawieszeniem przegubowym. Wstępne, automatyczne ustawienie szerokości pracy od 5,80 do 6,60 m. Bezkompromisowa stabilność podczas intensywnej pracy na dużych obszarach, możliwość współpracy z ciągnikami o małej mocy. Sprawdzone wirniki z modelu TS 350 DN, 10 demontowalnych ramion nośnych palców, 4 podwójne palce na każdym ramieniu. Krótka, zwarta budowa umożliwiająca dużą zwrotność. Rama nośna przygotowana do osiągnięcia dużych prędkości podczas przejazdów transportowych. Duża szerokość w pracy, mała szerokość w transporcie. Nowy układ skrętny wykorzystujący obrotowy wałek napędowy (patent FELLA), który przekazuje obrót zaczepu wahliwego za pomocą drążka obrotowego umieszczonego wewnątrz profilu ramy, poprzez skośnie usadowione belki łączące z osią nośną. Koła transportowe doskonale podążają
   w śladach przejazdu kół ciągnika. Wózek kopiujący z 3 kołami skrętnymi i z zawieszeniem przegubowym wirników dla zapewnienia optymalnego dopasowania się do ukształtowania terenu a w rezultacie uzyskania czystej i dokładnej pracy.
   Hydrauliczne podnoszenie karuzel do pozycji pośredniej nie wymaga rozłączania napędu wirników na uwrociach pola.
   Płachta formująca pokos jest automatycznie składana między karuzelami. Ramiona nośne są demontowalne a pałąki ochronne są składane.
    

   Dane techniczne

   Zgrabiarki pół-zawieszane, 4-karuzelowe centralne odkładanie pokosu

   Modele:

   • TS 4000 DB / HB*

   * DB = wersja z hamulcami pneumatycznymi
   HB = wersja z hamulcami hydraulicznymi

   • Olbrzymia szerokość robocza wynosząca 12,50 m w celu zachowania maksymalnej wydajności.
   • Optymalne formowanie pokosu.
   • Idealne rozwiązanie w przypadku późniejszego stosowania maszyn o dużej wydajności, np. pras zwijających lub kostkujących i sieczkarni.

   Szybkie przestawienie do zwartej pozycji transportowej. Oś została usadowiona na środku ramy, co daje maszynie dużą zwrotność. Skuteczny układ hamulcowy do wyboru: pneumatyczny lub hydrauliczny.

   Dane techniczne

   2_4_karuzele_m

   Broszura informacyjna zgrabiarki 2 i 4 karuzelowe Fella

   pobierz broszurę informacyjną pdf