ciągniki rolnicze            ładowarki                 prasy i owijarki         wozy paszowe      maszyny zielonkowe      ładowacze czołowe       siewniki punktowe         wozy asenizacyjne

OFERTA MASZYN

Sklep edanex

esklep

 

Przetrząsacze zawieszane

Email
Przetrząsacze Fella zawieszane i pół-zawieszane to kontynuacja oferty dla wymagających użytkowników, którzy ceniąc swój czas oczekują od sprzętu wysokiej wydajności i sprawności pracy.
Przetrząsacze Fella zawieszanePrzetrząsacze Fella zawieszane
Description

Przetrząsacze Fella zawieszane i pół-zawieszane to kontynuacja oferty dla wymagających użytkowników, którzy ceniąc swój czas oczekują od sprzętu wysokiej wydajności i sprawności pracy.

Przetrząsacze z wózkiem transportowym

Modele:

 • TH 800 Trans
 • TH 901 Trans
 • TH 1101 Trans

Szerokość robocza modeli od 7,7m do 10,2m

 • ?Turbo-przetrząsacze? FELLA z ramą ? wózkiem transportowym są przygotowane do osiągania wysokich prędkości pracy, zaczep do belki wahliwej ciągnika lub zaczep poziomy oraz sekwencyjna obsługa wykorzystująca gniazdo hydrauliczne jednostronnego działania, umożliwiają maszynie osiągnięcie dużej szerokości pracy, dobrej zwrotności i wysokiej wydajności. Nawet małe ciągniki (począwszy od 30 KM) mogą wykonać wydajną pracę i uzyskać oszczędności na zużyciu paliwa.
 • Hydrauliczne, zsynchronizowane składanie ramion bocznych z wirnikami wykorzystuje centralny podnośnik hydrauliczny. Siłowniki dociskowe gwarantują natomiast optymalne działanie nawet na terenach pofałdowanych. Nie występują żadne jednostronne obciążenia.
 • TH 800 Trans: Automatyczne zabezpieczenie z funkcją wolnego skoku rozłącza napęd karuzeli, gdy ramiona są uniesione powyżej pozycji pośredniej. Dzięki temu istnieje ochrona przed popełnieniem błędów związanych z obsługą maszyny oraz wyeliminowano niebezpieczeństwo wypadku, bowiem uniesione karuzele wirnikowe nie obracają się.
 • TH 901/1101 Trans: ?System zabezpieczający SLS? (Security-Lock-System) ? automatyczne zabezpieczenie części przegubowych przenoszących napęd na wirniki, które mogłyby wykonywać ruch obrotowy po złożeniu (patrz: strona 7)Jazda pod skosem jest możliwa zarówno od lewej jak i od prawej strony ciągnika, dzięki seryjnemu wyposażeniu obsługiwanym mechanicznie z kabiny ciągnika (obsługa hydrauliczna jest możliwa jako doposażenie specjalne).
 • Prędkość maksymalna: 40 km/h.
profil_rozrzutu
Doskonały profil rozrzutu. Optymalne dopasowanie się do szerokich pokosów. Koła ramy stanowiącej wózek transportowy unoszą się ponad koszonym materiałem, przed wirnikami ? poza strefą rozrzutu.
Sekwencyjne składanie hydrauliczne. Najpierw następuje zsynchronizowane składanie bocznych ramion z karuzelami (patent FELLA), następnie maszyna zostaje osadzona na wózku transportowym, zablokowanie w pozycji transportowej jest obsługiwane z kabiny ciągnika.
 
 
 
 
 
 
?System zabezpieczający SLS? - (Security-Lock-System) ? automatyczne zabezpieczenie części przegubowych przenoszących napęd na wirniki, które mogłyby wykonywać ruch obrotowy po złożeniu. Rolą zabezpieczenia ?SLS? jest sprawienie, by maszyna rolnicza była bezpieczna dla użytkownika i by nie istniało ryzyko uszkodzenia wałków Cardana przenoszących napęd podczas obrotu wałka napędowego. W zwartej pozycji transportowej, karuzele są zablokowane, by uniknąć niebezpieczeństwa ? wirniki nie obracają się w tej pozycji. Modele TH 900 / TH 901 Trans i TH 1101 Trans są już wyposażone w tę nowoczesną technologię.

Dane techniczne

 

 

 

Przetrząsacze z dyszlem zaczepowym

Modele:

 • TH 540 T Hydro
 • TH 790
 • TH 790 Hydro
 • TH 1100 Hydro
 • TH 1300 Hydro 
Szerokość robocza maszyn w przedziale: 5,2m-12,7m


Podczas składania przetrząsacza do pozycji transportowej rama z karuzelami obraca się do tyłu. Nie trzeba wykonywać żadnego przestawienia wysokości roboczej. Powrót do pozycji pracy z pozycji transportowej odbywa się po wstępnym zablokowaniu dyszla zaczepowego i koła nośnego poprzez ruszenie ciągnikiem do przodu i potem do tyłu.
W seryjnym wyposażeniu maszyny ustawienie kąta rozrzutu jest możliwe w trzech pozycjach, co pozwala optymalnie dopasować się do różnych warunków pracy (możliwe kąty: 15o ? 18o ? 20,5o).
Palce ?Super-C? dzięki spiralnemu mocowaniu o dużej średnicy gwarantują długą trwałość maszyny i niskie koszty eksploatacyjne.
Blokada w pozycji transportowej jest jest uruchamiana automatycznie.
Napędy przegubowe z uszczelnieniami pozostają w uchwycie podczas transportu i chronią w ten sposób wirniki przed przesunięciem. Palce i ogumienie są ochronione przed uszkodzeniem.
Urządzenie umożliwiające jazdę po skosie każdej strony przetrząsacza.

  Wygodna zmiana z pozycji
  poprzez ruszanie ciągnikiem do przodu / do tyłu z wcześniejszym
  wybraniem 2 lub 4 kół
  (w zależności od modelu)
  i dyszla zaczepowego.
  Zablokowanie w pozycji transportowej jest automatyczne, napędy pozostają w uchwytach, nie występuje ryzyko uszkodzenia palców ani ogumienia.
  Wstępny, praktyczny wybór w celu przestawienia maszyny do pozycji transportowej i jazdy po skosie (patent FELLA), zmiana odbywa się poprzez ruchy ciągnikiem do przodu / do tyłu.
  Hamulec wytłumiający ruchy wahliwe ze sprężyną centrującą zapewnia doskonałe warunki do prowadzenia maszyny,
  nawet na wysokiej prędkości jazdy.
  Szybki i pewny transport,
  równomierne rozłożenie
  ciężaru, koła prowadzące
  zatrzymują się automatycznie.
   
  Jeszcze więcej komfortu w modelach TH 790/1100/1300 Hydro: hydrauliczna regulacja kół i cylindrów regulujących w celu hydraulicznej zmiany z szerokie pozycji pracy na zwartą pozycję transportową.
   
  Bardzo silny dyszel zaczepowy. Mechanizm zmiany pozycji i stabilizacji maszyny przesuwa się na całkowicie ocynkowanym tłoczysku siłownika.

  Dane techniczne

  Przetrząsacze z dyszlem zaczepowym

   

   

  Przetrząsacze z zaczepem do ramion tylnego podnośnika ciągnika

  Modele:

  • TH 1550 Hydro
  • TH 1800 Hydro

  Szerokość robocza modeli w przedziale: 15,0m - 17,5 m

  Nowy wymiar w zakresie wydajności i jakości pracy.

  • Mimo dużej szerokości roboczej wynoszącej 15 i 17,5m, przetrząsacz jest bardzo zwrotny, nawet na małej powierzchni. Optymalne dopasowanie się do ukształtowania powierzchni gleby jest uzyskiwane dzięki dwóm kołom z regulowaną wysokością, które zostały umieszczone w pozycji wysuniętej, w kierunku jazdy maszyny oraz dzięki ogumieniu super-balonowemu, które zostało zamontowane poprzecznie pod każdą karuzelą. Każda karuzela jest zamontowana na ramie.
  • Dzięki nisko osadzonemu środkowi ciężkości w pozycji roboczej i transportowej oraz dzięki dodatkowej blokadzie obu centralnych osi, maszyna doskonale nadaje się do pracy na stokach i nie zachodzi na boki.
  • Hydrauliczna regulacja wysokości pracy palców karuzeli jest ustawiana z kabiny ciągnika i umożliwia cofanie przetrząsaczem nawet w pozycji pracy.
  • Przestawienie z pozycji pracy do pozycji hydraulicznej jest sekwencyjne i odbywa się hydraulicznie. Obrót odbywa się podczas postoju i jest zsynchronizowany. Cztery z 12 / 14 kół pod karuzelami są zablokowane hydraulicznie i unieruchomione przez kliny blokujące.
  • Podczas przestawiania, karuzele znajdują się w pozycji poziomej. Mechaniczna blokada ram umożliwia bezproblemowe cofanie oraz przestawienie modeli TH 1550 i TH 1800 do zwartej pozycji transportowej.

   Przemyślana budowa napędu
   • Nowa konstrukcja oparta na metalowym szkielecie zapewniająca nieprawdopodobną stabilność przy jednocześnie małej masie własnej.
   Bezstopniowa regulacja wysokości pracy
   • Za pomocą ramion dolnych.
   • Za pomocą siłowników.
   Doskonałe dopasowanie się do gleby
   • 2 koła kopiujące z przodu o regulowanej wysokości (seryjnie)
   • Ogumienie super balonowe pod każdą karuzelą.
   • Każdy wirnik jest połączony z ramą skrętną.

   Maszyna nie zachodzi na pochyłościach terenu dzięki

   • nisko osadzonemu środkowi ciężkości,
   • możliwości mechanicznego ograniczenia obu centralnych osi,
   • wycentrowaniu kół wirnika dzięki łącznikom sprężynowym.

    

    

   Dane techniczne

   Broszura informacyjna

   Pobierz broszurę informacyjną