ciągniki rolnicze            ładowarki                 prasy i owijarki         wozy paszowe      maszyny zielonkowe      ładowacze czołowe       siewniki punktowe         wozy asenizacyjne

OFERTA MASZYN

Sklep edanex

esklep

 

Przetrząsacze zaczep na TUZ

Email
W zależności od wymagań stawianych przez warunki pracy oraz zgodnie z własnymi wymaganiami, mogą Państwo dokonać wyboru najbardziej dopasowanej maszyny Fella, z odpowiednim wyposażeniem.
Przetrząsacze zaczep na TUZPrzetrząsacze zaczep na TUZ
Description

Zalety przetrząsaczy Fella:

 • Czysty przejazd i równomierne rozłożenie skoszonego materiału dzięki zachodzeniu na siebie stref pracy karuzel wirnikowych.
 • Wysoka trwałość i duża wydajność w przetrząsaniu dzięki sprężystym palcom ?Super C?, zapewniającym wysoką wydajność.
 • Bezpieczeństwo i wysoki komfort obsługi dzięki instalacji hydraulicznej, w którą są wyposażone wszystkie przetrząsacze FELLA. Dzięki temu ramiona zewnętrzne z wirnikami są składane hydraulicznie (z wyjątkiem modeli TH 790/1100/1300/1550/1800).

przetrzasacz_1

 

 

 

Silna podstawa wirnika od dużej średnicy; duży rozstaw między otworami mocującymi zwiększa sztywność ramion nośnych.

 

Śruby mocujące zostały umieszczone w wewnętrznej części głowicy wirnika (ochrona przez wkręcaniem się przetrząsanego materiału). Wąskie uszczelnienie.

Osłony chroniące przed wkręcaniem się przetrząsanego materiału przez ramiona wirników, dzięki zastosowaniu specjalnego, niehaczącego profilu.

Doskonałe przetrząsanie, kąt rozrzutu może być ustawiony na 15o, 18o lub 20,5o

Zsynchronizowane składanie/rozkładanie zewnętrznych ramion przetrząsacza z wirnikami. Zabezpieczenie działa nawet podczas prac na pochyłym terenie (patent FELLA).

Łatwe przeprowadzanie manewrów dzięki możliwości uniesienia przetrząsacza do górny, w pozycję pośrednią, która jest automatycznie zachowana.

Silne przekładnie zębate o bardzo dużej trwałości. Maszyna jest zabezpieczona przed wypadkami za pomocą automatycznego sprzęgła, które rozłącza główny napęd, gdy przetrząsacz jest uniesiony powyżej pozycji pośredniej w czasie przeprowadzania nawrotów na końcu pola. Osłona głównej przekładni jest hermetycznie szczelna a przekładnia pracuje w oleju.

Urządzenie hydrauliczne do dwustronnego działania, z centralnym sterowaniem (wyposażenie specjalne).

 

 

Głowice rotora są zamknięte i dobrze przesmarowane.

 • Ochrona przed zanieczyszczeniami.
 • Możliwość przesmarowania.
 • Łatwa konserwacja.

 

Przeguby ramy są silne, wyposażone w tuleje ze specjalnym kołnierzem i mocowaniem za pomocą hartowanych śrub.

 • Długa trwałość.
 • Możliwe późniejsze przesmarowanie.
 • Optymalne dopasowanie się do ukształtowania powierzchni gleby, nawet po wielu latach użytkowania.

 

Optymalny stosunek przełożenia napędu 1:2 w głowicy wirnika i przegubie.

 • Odporność i przekazanie momentu napędowego są zoptymalizowane dzięki zastosowaniu wałka 6-kątnego to lepsze rozwiązanie w porównaniu ze zwykłym mocowaniem klinowym.
 • Prędkość pracy palców jest osiągana przy niskiej prędkości obrotowej silnika ciągnika: mniejsze zużycie paliwa, mniejsze zużycie podzespołów, ochrona przetrząsanego materiału, wysoka opłacalność.

Cynkowane nośniki elastycznych

palców ?Super C?.

 • Ochrona przed pęknięciem.
 • Dobre dopasowanie się do nierówności powierzchni gleby.
 • Ochrona warstwy roślinnej czysty zbiór, bardzo mała ilość zanieczyszczeń.

 

 

Przetrząsacze - Seria Alpine (Alpejska)

Serię Alpine charakteryzuje mała masa maszyny oraz zwarte, kompaktowe rozmiary i środek ciężkości znajdujący się bardzo nisko, zapewniają bezpieczną pracę również podczas pracy na ekstremalne stromych stokach.

Dostępne modele:

TH 401 DS Hydro
TH 431 D Hydro
TH 601 D Hydro

Szerokość robocza 4,0m-5,7m

Komfort składania hydraulicznego zewnętrznych ramion przetrząsacza, na których są umieszczone wirniki. Zewnętrzne ramiona maszyny mogą być złożone do pozycji transportowej hydraulicznie, obsługa odbywa się z kabiny ciągnika. Ramiona są składane synchronicznie. Podczas składania maszyny na uwrociu, do wykonania nawrotu, ramiona są składane tylko do pewnej wysokości ustalonej ogranicznikiem mechanicznym. Zabezpieczenie mechaniczne w pozycji transportowej jest obsługiwane za pomocą linki.

Przetrząsacze karuzelowe z trzypunktowym układem zaczepienia

Dostępne modele:

TH 450 D Hydro
TH 540 D Hydro
TH 680 D Hydro
TH 800 D Hydro
TH 900 D Hydro

Szerokość robocza w przedziale 4,5m-8,6m

 • ?Turbo-przetrząsacze? FELLA z ramą zaczepową, niskim punktem trakcyjnym i wbudowanym hamulcem wytłumiającym drgania, charakteryzują się dużą stabilnością w czasie jazdy, nawet przy stosunkowo dużej prędkości pracy. Nie występuje żadne przechylanie ani zachodzenie maszyny na zboczach. Delikatne obchodzenie się z przetrząsanym materiałem i doskonały profil rozrzutu gwarantują, że te przetrząsacze, znakomicie przystosowane do pracy na zboczach, przygotowują zielonkę wysokiej jakości.
 • Hydrauliczne, zsynchronizowane składanie ramion bocznych z wirnikami wykorzystuje centralny podnośnik hydrauliczny. Siłowniki dociskowe gwarantują natomiast optymalne działanie nawet na terenach pofałdowanych. Nie występują żadne jednostronne obciążenia. Automatyczne zabezpieczenie z funkcją wolnego skoku rozłącza napęd karuzeli, gdy ramiona są uniesione powyżej pozycji pośredniej. Dzięki temu istnieje ochrona przed popełnieniem błędów związanych z obsługą maszyny oraz wyeliminowano niebezpieczeństwo wypadku, bowiem uniesione karuzele wirnikowe nie obracają się.
 • Jazda pod skosem jest możliwa zarówno od lewej jak i od prawej strony ciągnika, dzięki seryjnemu wyposażeniu, które jest obsługiwane mechanicznie z kabiny ciągnika (obsługa hydrauliczna jest możliwa jako doposażenie specjalne).
 • Ustawienie kąta rozrzutu, również znajdujące się w standardowym wyposażeniu przetrząsacza, umożliwia optymalne dopasowanie maszyny do różnych warunków pracy (możliwe kąty: 15o ? 18o ? 20,5o).

Broszura informacyjna

pobierz broszurę informacyjną