ciągniki rolnicze            ładowarki                 prasy i owijarki         wozy paszowe      maszyny zielonkowe      ładowacze czołowe       siewniki punktowe         wozy asenizacyjne

OFERTA MASZYN

Sklep edanex

esklep

 

Kosiarki dyskowe Fella

Email
Kosiarki dyskowe Fella mogą pracować w trudnych warunkach. Fella daje precyzje cięcia i wysoką wydajność bez efektu zapychania się, umożliwiają przygotowanie dobrze napowietrzonych pokosów a przez to i pasz o wysokiej jakości.
Kosiarki dyskowe FellaKosiarki dyskowe Fella
Description

Kosiarki dyskowe Fella mogą pracować w trudnych warunkach. Fella oferuje precyzje cięcia i wysoką wydajność bez efektu zapychania się, umożliwiają przygotowanie dobrze napowietrzonych pokosów a przez to i pasz o wysokiej jakości. FELLA proponuje kosiarki dyskowe w wersji zawieszanej z tyłu i z przodu ciągnika oraz wersje z ramą typu wózkowego, umożliwiającą transport maszyny.Przekładnia kątowa

Dodatkowo, możliwe są również kosiarki z dyskami o małej średnicy, z listwą tnącą napędzaną za pomocą kół zębatych, w atrakcyjnej cenie, dobrze przystosowane do prac na terenach zielonych. FELLA proponuje również kosiarki z dyskami o dużej średnicy, z napędami wykorzystującymi zwarte przekładnie kątowe, w różnych szerokościach pracy i wersjach.

 

Dzięki odpowiedniemu oddaleniu dysków tnących od siebie, uzyskano optymalne nakładanie się strefy roboczych noży tnących.

Ochrona przeciw kamieniom została uzyskana dzięki specjalnie wyprofilowanym odlewom.

Belka tnąca jest dzięki temu chroniona (na brzegach) a części po ich zużyciu można wymienić na nowe.

 

 

Dlaczego kosiarki dyskowe?

Wysoka trwałość oraz opłacalność nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, dzięki belce tnącej o wklęsłym profilu, zewnętrznemuDuże dyski

wspornikowi i zwartym przekładniom kątowym i specjalnie utwardzanymi ślizgami.

Dyski o dużej średnicy ? brak wewnętrznej płozy ślizgowej ? cięcie z wysunięciem do przodu, za pomocą nakładających się stref pracy noży koszących sprawiają, że uzyskuje się czyste i równe cięcie, nawet w przypadku wysokich traw lub materiału wylegającego. Dzięki temu uzyskana zielonka będzie wysokiej jakości.

Doskonałe koszenie materiału jest zapewnione nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, dzięki zastosowaniu spłaszczonego w przedniej części profilu belki koszącej i dzięki bardzo solidnemu wspornikowi.

Łatwość prowadzenia kosiarki ? niskie zapotrzebowanie mocy ciągnika przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich osiągów.

To również interesujący punkt widzenia ze względu na możliwość zmniejszenia zużycia paliwa..

Belka tnąca jest płaska w strefie cięcia i została wyposażona w zwarte, wymienne, napędowe przekładnie kątowe, zamocowane na bardzo silnych wspornikach. Przekładnie mogą być wymieniane pojedynczo.

Szybkość działania:

  • Wałek 6-kątny z ogniskiem pęknięcia:

Elementy napędowe są zabezpieczone w przypadku zapchania kosiarki.

  • Zwarte łączenia stożkowe:

Można je łatwo wymienić.

  • Listwy tnące są przykręcane:

Rozwiązanie ekonomiczne.dysk1

  • Płozy ślizgowe prowadzące są przykręcane:

Brak czynności konserwacyjnych.

  • Szybka wymiana noży:

Brak czynności konserwacyjnych.

  • Duża ilość oleju:

Smarowanie jest gwarantowane w każdych warunkach koszenia.

 

 

 

Broszura informacyjna Kosiarki dyskowe Fella

 

?Kosiarka dyskowa Fella pobierz broszurę informacyjną pdf