ciągniki rolnicze            ładowarki                 prasy i owijarki         wozy paszowe      maszyny zielonkowe      ładowacze czołowe       siewniki punktowe         wozy asenizacyjne

OFERTA MASZYN

Sklep edanex

esklep

 

Seria RB ze zmienną komorą

Email
Wymiary beli od 90 do 150 lub 180 cm. W dwóch modelach naszych zmienno-komorowych pras zwijających wprowadziliśmy nowa funkcje, pozwalająca na zwiększenie wydajności i wydłużenie okresu przechowywania beli.
Seria RB ze zmienną komorąSeria RB ze zmienną komorą
Description

WYSOKIE OSIĄGI WYDAJNE CZĘŚCI SKŁADOWE.

Wymiary beli od 90 do 150 lub 180 cm.  Firma Case IH wysluchuje uwag swoich klientów, ponieważ chce zapewnić im najwyższą wydajność, szczególnie w okresie żniw. Dlatego w dwóch modelach zmienno-komorowych pras zwijających wprowadziła nowe funkcje, pozwalające na zwiększenie wydajności i wydłużenie okresu przechowywania beli.

Dane techniczne

Model      Min. moc WOM [kW/KM]  Srednica
[cm]
 
Szerokość [cm] Szerokość efektywna [m]
RB 454 Packer/Feeder
47.7 / 65 90-150 120 2.05
RB 454 Rotor/Feeder
51.4 / 70 90-150 120 2.30
RB 464 Packer/Feeder
51.4 / 70 90-180 120 2.05
RB 464 Rotor/Feeder 58.7 / 80 90-180 120 2.30

 

Komponenty spełniające oczekiwania.
Case IH słucha swoich klientów, aby zapewnić im wysoki poziom wydajności w trakcie sezonu. Dlatego prasy zwijające ze zmienną komorą zyskały nowe rozwiązania, które poprawiają osiągi i wydłużają okres użytkowania prasy.

Uniwersalna technologia.
W nowej konstrukcji pras serii RB wprowadzono wiele ważnych rozwiązań, aby każdy model mógł pracować nawet za największym kombajnem i formować bele z najcięższych upraw ze zdumiewającą prędkością i wydajnością.

Wystarczy jechać po torze pokosu.
Operator może zmieniać i monitorować rozmiar i jakość beli pozostając w fotelu w kabinie ciągnika. System owijania jest bezkonkurencyjny, więc nie trzeba się martwić o warunki zbioru, czy dostosowanie do typu uprawy.

Trwała warstwa zewnętrzna, odżywcze wnętrze.
Dzięki znakomitemu systemowi kontroli stopnia zgniotu beli prasy Case IH RB umożliwiają formowanie bel o bogatych wartościach odżywczych oraz o idealnym kształcie. Częściowo zwinięty rdzeń beli poprawia jakość paszy i ułatwia rozwijanie beli.

Duży wybór opcji.
Prasy RB454 (wymiary beli 1,2 x 1,5 metra) oraz RB464 (wymiary beli 1,2 x 1,8 metra) mogą zostać wyposażone w prosty elektryczny lub w pełni elektroniczny system owijania oraz trzy systemy formowania bel, aby spełnić potrzeby każdego gospodarstwa.

RB454 z podajnikiem widłowym ? podbieracz o szerokości 2 m, prasa odpowiednia dla mniejszych gospodarstw wymagających bel o średnicy 1,5 m, możliwość owijania sznurkiem i/lub siatką, w zależności od specyfikacji, formowanie bel z suchych upraw.

RB454 z podajnikiem rotorowym ? podbieracz 2,3 m, prasa przeznaczona dla średnich gospodarstw, do zbioru głównie słomy, owijanie sznurkiem i siatką.

RB454 z sieczkarnią wirnikową ? podbieracz 2,3 m, prasa przeznaczona dla większych gospodarstw do zbioru roślin na kiszonki, owijanie sznurkiem i siatką.

RB464 z podajnikiem widłowym ? podbieracz o szerokości 2 m, prasa idealna dla mniejszych gospodarstw, do zbioru słomy, średnica bel 1,8 m.

RB464 z podajnikiem rotorowym ? podbieracz 2,3 m, prasa idealna dla większych gospodarstw głównie zbierających słomę.

RB464 z sieczkarnią wirnikową ? podbieracz 2,3 m, prasa odpowiednia dla usługodawców i większych gospodarstw wymagających dużej wydajności przy zbiorze każdego typu uprawy.

Najszybsze tempo belowania. Bez względu na to, czy formowane są bele na paszę, ściółkę, czy w ramach usług, nowa seria pras ze zmienną komorą RB zapewnia ich szybsze tworzenie i owijanie niż prasy innych producentów.

Podbieracz

10sŁatwość formowania bel.
Szeroki podbieracz eliminuje wszelkie trudności. Jego konstrukcja zapewnia optymalną wysokość do zbierania rośliny z pokosu, dostosowuje się ona do zmian warunków zbioru.

Zwiększanie wydajności.
Prasy zwijające RB wyposażone są w podbieracz o szerokości 2,0 m lub 2,3 m, posiadający trwałe, stalowe palce o niedużym rozstawie, które zapewniają zebranie całego pokosu. W maszynach z podajnikiem widłowym dwustopniowa osłona dociskowa poprawiająca przepływ podawanego materiału może mieć zainstalowaną z przodu rolkę lub płytę, których wysokość i kąt dostosowuje się do rozmiaru pokosu. Osłona dociskowa w modelach z podajnikiem rotorowym posiada płytę przedłużającą jako wyposażenie standardowe i może też zostać wyposażona w zestaw z rolką. Dwa ślimaki centrujące zapewniają, że cały materiał roślinny zostanie w płynny sposób dostarczony do komory beli.

11sPrecyzja.
Podbieracz posiada podnośnik hydrauliczny oraz sprężynowy system kopiowania i koła podporowe, dzięki czemu całość rośliny zostaje zebrana z pola. Regulowane łańcuchy ograniczające wysokość podbieracza zapobiegają zahaczaniu palców podbieracza o podłoże. Osłonę dociskową można też ręcznie wyregulować, kiedy wymagane jest wyrównanie nierównomiernego pokosu.

Dobrze widoczny pokos.
Operator ma zapewnioną dobrą widoczność podbieracza na całej szerokości. Pomaga to w optymalnym zebraniu rośliny i utrzymaniu odpowiedniego kształtu bel. Mniejsze ryzyko uszkodzenia struktury gleby. Prasy serii RB wyposażone są w duże koła z oponami niskociśnieniowymi, które wywierają minimalny nacisk na podłoże, co jest szczególnie istotne podczas nawrotów na końcu pola.

12sOdpowiednie cięcie.
Sieczkarnia wirnikowa stanowi integralną część układu formowania bel i zapewnia uzyskanie odżywczych i łatwych do rozdzielenia bel o dużym stopniu zgniotu.

Zaprogramowany zysk.
Sieczkarnia może zostać wyposażona w maksymalnie 15 noży, które są hydraulicznie sterowane z ciągnika i z których każdy ma mocowanie sprężynowe pozwalające zapobiec uszkodzeniu ostrza przez niepożądany materiał.
Modele z podajnikiem widłowym posiadają dwustopniową osłonę dociskową z ruchomą przednią sekcją. Dostosowuje się ona do kształtu i wielkości pokosu, a kiedy dojdzie do swojego najwyższego położenia, powoduje podniesienie tylnej części osłony dociskowej, przez co tworzy się obszar, w którym przepływający materiał jest idealnie kontrolowany.

13s 14s

Formowanie beli

15sZmienna komora beli.
Idealne rozwiązanie dla klientów oczekujących elastyczności w zakresie rozmiaru bel, aby dopasować go do zbieranej rośliny i warunków przechowywania.

Solidne i trwałe.
Palce podbieracza wykonane są ze sprężystej stali, a łańcuch napędu nagarniacza podbieracza posiada chromowe sworznie. Ponadto bieżnie krzywki są podwójne, co gwarantuje bezawaryjną pracę przez wiele sezonów. Wytrzymała, stalowa rolka podłogowa, montowana za podbieraczem i zespołem podajnika, podtrzymuje belę w czasie jej formowania.

16sIdealnie uformowany środek beli.
Do utworzenia rdzenia beli wykorzystywane są cztery rolki. Rolka rozpoczynająca i rolka formująca obracają się poniżej dwóch rolek z zagłębieniami, co zapewnia utworzenie idealnego rdzenia beli i ułatwia obracanie beli, gdy zwiększa się jej średnica.

Zawsze dobrze oczyszczone komponenty.
Aby zapobiegać ryzyku przyklejaniu się materiału przy zbiorze roślin na kiszonki lub przy rozdrabnianiu upraw, instalowane są rolki z listwą zgarniającą. Jest to szczególnie przydatne przy zbiorze wilgotnych i lepkich roślin.

17sLepsza konstrukcja.
Konstrukcja pras RB pozwala na zastosowanie względnie krótkich pasów wraz z rolkami formującymi. Sześć mocnych, bezszwowych pasów zapewnia formowanie idealnych bel o dużym stopniu zgniotu i o dużej odporności na wpływy atmosferyczne. Przyczepność powierzchni pasa ułatwia obracanie beli podczas jej formowania, zapobiegając poślizgowi i zablokowaniu beli. Dzięki temu powstają dobrze uformowane bele z warstwą zewnętrzną zabezpieczającą przed działaniem warunków atmosferycznych. Dwie z dolnych rolek klapy tylnej są regulowane, aby zapewniały ciągłą wysoką wydajność.

Hydrauliczny układ kontroli zgniotu.
Napięcie pasa i stopień zgniotu rdzenia beli są kontrolowane przez sprężyny, aby utworzyć idealny rdzeń. Po uformowaniu rdzenia, kiedy bela zaczyna się powiększać, napięcie pasa i stopień zgniotu znacznie się zwiększają. Położenie ramienia napięcia pasa kontrolowane jest przez siłownik hydrauliczny.

Łatwa regulacja stopnia zgniotu.
Prosty w obsłudze zawór kontroli zgniotu beli pozwala operatorowi dokonać precyzyjnych i dokładnych regulacji stopnia zgniotu, odpowiednich do warunków zbioru rośliny. Podczas pracy wskaźnik ciśnienia można obserwować z kabiny ciągnika.

Żadnych strat.
Prasa ze zmienną komorą pozwala na utworzenie beli o mniejszej średnicy, kiedy trzeba zebrać na zakończenie resztkę rośliny z pola.

Zwijanie i owijanie

W prasach RB bele są formowane, a następnie owijane aż do samej krawędzi, aby bele słomy zachowały swoje właściwości, a bele roślin na kiszonki nie utraciły właściwości odżywczych.

21sUproszczone monitorowanie owijania sznurkiem.
W systemie tym średnica beli jest ustawiana przez prosty układ mechaniczny z boku prasy i owijanie rozpoczyna się, gdy tylko osiągnięty zostanie określony rozmiar beli. Dwa teleskopowe ramiona zainstalowane w maszynie posiadają wewnątrz dwie sprężyny płytkowe, co zapewnia szybkie rozpoczęcie cyklu owijania sznurkiem oraz równomierne napięcie sznurka. Dzięki temu każda bela jest szybko i efektywnie owijana, rozpoczynając od środka beli.

19sIdealne owijanie od brzegu do brzegu.
Ten szybki i efektywny system zapewnia równomierne owijanie oraz doskonały kształt beli. Przy zbiorze wilgotnej, więdnącej lub suchej rośliny prasa RB gwarantuje tworzenie bel długo zachowujących trwałość nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

Wydajność bez przerwy.
System wyrzutni beli wysuwa belę na wystarczającą odległość, aby tylna klapa mogła się zamknąć bez przerywania pracy.

22sWystarczająca ilość siatki na cały dzień pracy.
W prasach RB rolka siatki montowana jest z przodu maszyny, a zapasowa rolka znajduje się w schowku z tyłu. W wersjach z owijaniem sznurkiem w każdym z dwóch bocznych przedziałów mieszczą się trzy szpule sznurka, które można szybko i łatwo wymienić.

Bezawaryjna praca.
Mocne, niezawodne wałki i łańcuchowe układy napędowe wydłużają okres użytkowania prasy. Główny układ napędowy, podbieracz i rolki zabezpieczone są sprzęgłami poślizgowymi. Automatyczny układ smarowania zapewnia ciągłe olejenie głównych łańcuchów napędowych. 18sDostęp do przedziałów przechowywania szpul sznurka i rolki siatki jest łatwy, a szeroko otwierane do góry osłony umożliwiają też łatwy dostęp do wszystkich głównych komponentów.