ciągniki rolnicze            ładowarki                 prasy i owijarki         wozy paszowe      maszyny zielonkowe      ładowacze czołowe       siewniki punktowe         wozy asenizacyjne

OFERTA MASZYN

Sklep edanex

esklep

 

Seria RB stałokomorowa

Email
Dla Case IH ważne jest, aby rolnicy mogli utrzymać wysoki poziom wydajności, szczególnie w trakcie sezonu. Dlatego wprowadziliśmy do oferty nową prasę zwijającą ze stałą komorą, która jest w stanie zbierać roślinę z niezwykle dużą szybkością i wydajnością
Seria RB stałokomorowaSeria RB stałokomorowa
Description

SERIA RB - ZWARTA, LEKKA I ZWROTNA.

Dla Case IH ważne jest, aby rolnicy mogli utrzymać wysoki poziom wydajności, szczególnie w trakcie sezonu. Dlatego wprowadziliśmy do oferty nową prasę zwijającą ze stałą komorą, która jest w stanie zbierać roślinę z niezwykle dużą szybkością i wydajnością. 

 

Dane techniczne

Model      Szerokość [cm]  Średnica [cm]  Min. moc WOM [KM] Szerokość robocza [m]
RB 344 Rotor
120 125 50 2,0
RB 344 Rotor/Cutter
120 125 55 2,0
RB 344 Rotor/Cutter Silage Pack
120 125 70 2,0

 

Prosta konstrukcja, niezawodna praca.
Sprawdzona w praktyce konstrukcja prasy RB 344 opiera się na prostocie oraz wydajności i obejmuje wiele funkcji pomagających w pracy rolnikom i firmom usługowym.

Nic się nie marnuje.
Szeroki podbieracz z gęsto rozstawionymi palcami i długimi osłonami palców zapewnia płynne dostarczanie rośliny do podajnika i komory beli z całej szerokości pokosu.

Precyzyjne formowanie beli dokładnie według Twoich parametrów.
Zgniot beli można regulować i monitorować z komfortowego środowiska operatora w ciągniku. System owijania jest bezkonkurencyjny, więc nie ma żadnego problemu z utworzeniem perfekcyjnej beli bez względu na typ rośliny lub warunki pracy.

Jakość każdej beli.
Dzięki doskonałemu systemowi kontroli stopnia zgniotu prasy RB formują bele o idealnym kształcie i o wysokich wartościach odżywczych, w których środek o niższym stopniu zgniotu poprawia jakość paszy i ułatwia rozwijanie.

Szeroki wybór opcji.
RB 344 (średnica beli 1,25 m) posiada elektronicznie sterowany system owijania z możliwościami wyboru sposobu owijania odpowiedniego dla różnorodnych prac.  

RB 344 z sieczkarnią wirnikową ? podbieracz o szerokości 2,0 m, idealna dla firm świadczących usługi w rolnictwie lub większych gospodarstw rolnych wymagających sprzętu o dużej wydajności dla wszystkich rodzajów upraw.

RB 344 Silage-Pack ? wersja z sieczkarnią wirnikową z owijaniem siatką i podbieraczem 2,0 m, odpowiednia dla większych gospodarstw rolnych i firm świadczących usługi w rolnictwie wymagających owijania bel folią przy niskim nakładzie pracy.

Wielozadaniowe zastosowanie. Bez względu na to, czy chodzi o bele na paszę, czy ściółkę, czy też o prasę na usługi, nowe prasy zwijające RB 344 są w stanie rozdrobnić, zwinąć, związać, owinąć roślinę i przygotować ją do przechowywania szybciej niż maszyny innych producentów.konstruowana z myślą o zbiorze wszystkich rodzajów roślin o wysokim plonie. Zapewnia możliwość formowania bel ze słomy, siana i kiszonki 120 x 90 cm o długości 2,6 m, gwarantujących ekonomiczny transport. 

Podbieracz

6sNic się nie marnuje.
Prasy zwijające RB wyposażone są w wysokowydajne podbieracze o szerokości 2,0 m, które posiadają gęsto rozstawione stalowe palce, pozwalające upewnić się, że roślina została zebrana z pełnej szerokości pokosu. Palce mają mocowanie sprężynowe, aby mogły cofać się w celu uniknięcia uszkodzenia układu napędowego.

Precyzja pracy.
Podbieracz posiada podnośnik hydrauliczny, który wraz ze sprężynowym układem kopiowania i kołami podporowymi pozwala pozostawić pole w dobrym stanie. Łatwo regulowany układ sprężynowy zapobiega wbijaniu palców podbieracza w podłoże. Standardową osłonę przeciwwiatrową można wyposażyć w opcjonalny zestaw rolki. Jest to szczególnie przydatne przy zbiorze dużych ilości rośliny, ponieważ rolka pomaga dostarczać bardziej równomierną warstwę rośliny, zapewniając zwiększoną ogólną wydajność prasy.

8sPłynne i ciągłe podawanie rośliny.
Prasy RB wyposażone są w podajnik rotorowy, który zapewnia płynny i ciągły przepływ rośliny do komory beli.
W obydwu modelach pras instalowany jest ręczny system napędu zwrotnego podajnika, aby szybko usuwać wszelkie blokady rośliny. Dodatkowo dostępny jest hydrauliczny zestaw napędu zwrotnego podajnika, który pozwala na usuwanie blokad bez konieczności opuszczania ciągnika.

Doskonała widoczność pokosu.
Operator ma doskonałe pole widzenia na podbieracz na całej jego szerokości. Pomaga to w całkowitym zebraniu rośliny i zachowaniu odpowiedniego kształtu beli.

14sMniejsze ryzyko uszkodzenia gleby.
Prasy RB wyposażone są w koła jezdne o szerokich oponach, które zmniejszają nacisk na podłoże do minimum, co jest istotne szczególnie przy nawrotach.

Sieczkarnia wirnikowa.
Sieczkarnia o szerokości 1,4 m skonstruowana jako integralna część układu formowania beli posiada szybki system wyboru pozwalający na zmianę pomiędzy 3, 7 lub 15 nożami. Elektrycznie sterowane noże pomagają wytwarzać bele o dużym stopniu zgniotu i o wysokich wartościach odżywczych. Jeżeli konieczne, w miejsce noży można zainstalować płytki zaślepiające. Dzięki sieczkarni wirnikowej można uzyskać do 20% wzrostu stopnia zgniotu beli.

7sDobry kształt i wygląd.
Dla uzyskania lepszego kształtu i stabilności bel operator może ustawić cofanie noży w odpowiednim momencie, aby pozostawić nierozdrobnioną zewnętrzną warstwę przed owijaniem..

  • Podbieracz o szerokości 2,0 m zapewnia zebranie 4 rośliny z całej szerokości pokosu.
  • Doskonała widoczność z fotela operatora w ciągniku.
  • Opcjonalny zestaw rolkowej osłony przeciwwiatrowej montowanej z przodu poprawia wydajność prac polowych przy zbiorze dużych ilości rośliny na kiszonkę i siana.
  • Sieczkarnia wirnikowa zapewnia dobry przepływ rośliny i w rezultacie maksymalną wydajność maszyny.
  • Bezawaryjny prosty system zabezpieczający chroni wszystkie noże. 13s
  • Można zmieniać pomiędzy 3, 7 lub 15 nożami korzystając z łatwego i szybkiego systemu wyboru. 

Formowanie beli

17sProsta konstrukcja dla wydajnej pracy.
Prasy RB wykorzystują prosty i energowydajny napęd łańcuchowy do formowania idealnych bel bez względu na rodzaj rośliny czy warunki.

Delikatne, ale zdecydowane zwijanie.
Stalowa dolna rolka o dużej wytrzymałości montowana jest bezpośrednio za podbieraczem i zespołem podajnika. Rolka ta podpiera belę podczas jej formowania. Spawane stalowe listwy instalowane na całej szerokości rolki wspomagają obracanie beli. Pozwala to utworzyć belę o idealnym kształcie, odporną na wpływy atmosferyczne.

15sSiła i wytrzymałość.
W komorze beli znajduje się zamknięty przenośnik łańcuchowo-listowy, który wykorzystuje 34 stalowe listwy o dużej wytrzymałości do stabilnego przytrzymywania beli podczas jej formowania. Kiedy rozmiar i stopień zgniotu beli zwiększają się, listwy obracające zagłębiają się w zewnętrznej warstwie beli, zapewniając obracanie beli bez poślizgu czy zakleszczania się. Odpowiednie zwijanie, począwszy od pierwszego etapu formowania beli ułatwia później jej rozwijanie do samego środka.

Perfekcyjna forma i struktura.
Proces trójwarstwowego formowania beli zapewnia doskonałą jakość i kształt oraz odporność na czynniki atmosferyczne.

11sZawsze czysta i w dobrym stanie.
Stalowa rolka zgarniająca została tak skonstruowana, aby zapobiegać nagromadzeniu się rośliny w komorze beli i jest szczególnie przydatna przy zbiorze roślin na kiszonkę lub rozdrobnionych roślin o wilgotnych i lepkich właściwościach.

Odpowiednie ustawienie od samego początku.
Aby ułatwić procedury obsługowe, ustawione fabrycznie napinacze łańcuchów utrzymują wydajność prasy na optymalnym poziomie.

Elektroniczna kontrola zgniotu. 10s
W celu utworzenia idealnej beli jej zgniot jest kontrolowany przez dwie mocne sprężyny. Po uformowaniu rdzenia beli, gdy jej rozmiar zaczyna się powiększać, dwa elektroniczne czujniki monitorujące, zamocowane pomiędzy tylną klapą a ramą prasy, monitorują stopień zgniotu beli w komorze. Wymagany poziom zgniotu ustawiony jest na monitorze pracy i kiedy poziom ten zostanie osiągnięty, automatycznie rozpocznie się proces owijania po sygnale ostrzegawczym dla operatora. Ten prosty i skuteczny system kontroli pozwala operatorowi dokonywać precyzyjnej regulacji ustawień, odpowiednich dla warunków pracy w polu.

 

  • Dolna rolka o dużej wytrzymałości zapewnia delikatne, ale zdecydowane zwijanie, wspierając masę beli.
  • Listwy obracające belę zapewniają odpowiednie przemieszczanie się rośliny w komorze w każdych warunkach zbioru.
  • System kontroli stopnia zgniotu beli jest idealny do wytwarzania bel o dużej gęstości w każdych warunkach pracy.

 

Wiązanie

22O winięte, aby pozostały w dobrym stanie.
Prasy RB zapewniają, że bele są odpowiednio uformowane i owinięte aż do samej krawędzi, aby utrzymać ich wartości odżywcze przy długim przechowywaniu.

Owinięte od brzegu do brzegu.
Mechanizm nakładający siatkę jest szerszy niż komora beli. Pozwala to na zastosowanie odpowiednio szerokiej siatki, dając w efekcie doskonale wyglądające bele. Ten szybki i prosty system zapewnia jednorodne owijanie i kształt bel, bez względu na to, czy roślina jest mokra, zwiędnięta, czy sucha.

9sAutomatyczne odcinanie i przygotowanie do wyrzutu.
Zarówno przy użyciu siatki lub opcjonalnego wyposażenia do wiązania sznurkiem odcinanie jest szybkie i automatyczne, a bela jest gotowa do natychmiastowego wyrzutu.

Efektywne wyrzucanie beli.
Dzięki sprężynowej pochylni bela wytacza się przez tylną klapę w sposób, który zapewnia, że zewnętrzna warstwa nie ulegnie uszkodzeniu i bela bezpiecznie opadnie na podłoże.

Silage-Pack ? dwa w jednym.
Połączenie procesu formowania i owijania beli skraca czas prasowania i poprawia jakość kiszonki. Nie traci się czasu, ponieważ owijanie i wyładunek odbywają się, podczas gdy następna bela jest już zwijana. Eliminuje się utratę jakości bel ze względu na wydłużone wystawienie na działanie czynników zewnętrznych lub zmiany warunków pogodowych.

18sElektro-hydrauliczne sterowanie.
Automatyczny system sterowania obraca i owija belę z zaskakującą szybkością i wydajnością ? połączone operacje zajmują jedynie kilka sekund więcej niż proces w standardowej prasie zwijającej.

Skonstruowana do pracy w każdych warunkach polowych. Doskonała konstrukcja z podwójną osią zapewnia niski środek ciężkości i wysoką stabilność podczas pracy.

Ekonomiczne i szczelne owijanie. Wysokoobrotowe, podwójne ramiona satelitów o regulowanej szybkości i możliwością uzyskania 60% wstępnego rozciągnięcia folii zapewniają szybkie i wydajne owijanie. W celu uniknięcia uszkodzenia folii, na początku procesu owijania ramiona obracają się z połowę mniejszą szybkością. Stalowy łańcuch przenośnika obraca belę na stole owijarki, a cztery strategicznie rozmieszczone rolki centrujące zabezpieczają folię i przytrzymują belę precyzyjnie w odpowiednim położeniu, nawet podczas pracy na zboczach o pochyleniu do 15°. 4s

Opcjonalna pochylnia beli wykonująca ćwierć obrotu dostępna jest dla klientów, którzy chcą układać i pozostawiać bele na ich boku. System ten jest preferowany w niektórych krajach, a jego korzyścią jest to, że bele ułożone na boku nie będą staczać się w dół zbocza.

Szybkość, bezpieczeństwo i pewność. Widły przenoszące układają belę, gdy przesuwa się na stół owijarki, a dwie prowadnice zapobiegają zsuwaniu się jej na boki. Rolki z tyłu stołu owijarki odchylają się, aby utworzyć pochylnię wyładowczą.