ciągniki rolnicze            ładowarki                 prasy i owijarki         wozy paszowe      maszyny zielonkowe      ładowacze czołowe       siewniki punktowe         wozy asenizacyjne

OFERTA MASZYN

Sklep edanex

esklep

 

Seria LB

Email
Wydajne, duże prasy do belowania serii LB firmy Case IH nie tylko są przystosowane do pracy w gospodarstwie, lecz ponadto posiadają na wyposażeniu wiele nowoczesnych funkcji, aby sprostać aktualnym i przyszłym wyzwaniom rolnictwa.
Seria LBSeria LB
Description

Seria LB - Wysoka jakość w każdej beli.

Wymiary beli od 80x70x260 do 120x90x260 cm [szer. x wys. x dł.]

Wydajne, duże prasy do belowania serii LB o nowoczesnym wyglądzie firmy Case IH nie tylko są przystosowane do pracy w gospodarstwie, lecz ponadto posiadają na wyposażeniu wiele nowoczesnych funkcji, aby sprostać aktualnym i przyszłym wyzwaniom rolnictwa.

 

Dane techniczne

SERIA LB - NAJWYŻSZA JAKOŚĆ KAŻDEJ BELI.

WYSOKOWYDAJNE WIELKOGABARYTOWE PRASY CASE IH SERII LB TO NIE TYLKO NOWOCZESNY WYGLĄD PASUJĄCY DO CHARAKTERYSTYKI WSPÓŁCZESNYCH GOSPODARSTW KLIENTÓW. MODELE TYCH PRAS ZOSTAŁY RÓWNIEŻ WYPOSAŻONE W NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA TECHNICZNE, ABY SPROSTAĆ DZISIEJSZYM I PRZYSZŁYM WYZWANIOM RYNKU.

Model  Rozmiar beli [cm]  Długość beli [cm]  Wymogi dotyczące ciągnika [kW/KM] Szerokość zbieracza [DIN11220] Liczba supłaczy
LB 332
80 x 90 250 75 / 102 1.98 / 2.00 4
LB 422
120 x 70 250 85 / 114 2.25 / 2.40 6
LB 432
120 x 90 250 90 / 122 2.25 / 2.40 6

 

Modele LB 323 i LB 333 ? idealne dla hodowców bydła.
Idealne do formowania bel z siana i trawy. Zapewniają tworzenie wysokiej jakości bel o wymiarach 80 x 70 cm oraz 80 x 90 cm, które są łatwe do transportowania i przeznaczone są do długoterminowego przechowywania.

Model LB 423 ? dla gospodarstw rolnych średniej wielkości i przedsiębiorców.
Formowanie bel ze słomy i siana o wysokim stopniu zgniotu o wymiarach 120 x 70 cm. Prasa dostępna jest z opcją sieczkarni wirnikowej, która zapewnia odpowiednie rozdrobnienie roślin na sianokiszonki.

Model LB 433 ? prasa o super wielkich gabarytach.
Skonstruowana z myślą o zbiorze wszystkich rodzajów roślin o wysokim plonie. Zapewnia możliwość formowania bel ze słomy, siana i kiszonki 120 x 90 cm o długości 2,6 m, gwarantujących ekonomiczny transport. 

 

Podbieracz

 

10s

Podbieracz z kopiowaniem.

 Podbieracz prasy LB utrzymuje optymalną wysokość roboczą, aby zbierać roślinę przy minimalnym ryzyku jej uszkodzenia. Podczas wykonywania nawrotu duże koła podporowe podbieracza ograniczają nacisk na podłoże. Przy zmiennych warunkach na polu system hydraulicznego podnośnika podbieracza posiada regulowaną sprężynę kopiowania, która zapobiega podskakiwaniu kół podporowych. Standardową osłonę przeciwwiatrową lub opcjonalną rolkową osłonę można ręcznie wyregulować, jeżeli konieczne jest wyrównanie niejednolitego pokosu.12s

Nic się nie marnuje.
Prasy wielkogabarytowe serii LB posiadają solidne podbieracze o szerokości od 1,98 do 2,4 metra, które wyposażone są w stalowe palce z mocowaniem gumowym. Cały wałek pokosu zbierany jest z pola i w sposób płynny dostarczany do komory wstępnej poprzez dwa podajniki ślimakowe. Komora beli jest równomiernie wypełniana, aby bele zachowały swoje określone wymiary do łatwego transportu i wielowarstwowego przechowywania, a bele sianokiszonki zachowały swoje wszystkie właściwości odżywcze.

 • Szybka i łatwa regulacja. Aby zapewnić dużą wydajność pracy w polu, układ kopiowania podbieracza można wyregulować bez użycia narzędzi.
 • 11sŁatwy dostęp do półki nożowej. Półkę nożową można wysunąć, co zapewnia szybki dostęp w celu wymiany lub ostrzenia noży.
 • Szeroki podbieracz. Szerokość do 2,4 metra zapewnia efektywne zebranie całej uprawy z pola.
 • Ulepszony przepływ masy. Mniejsze ryzyko zablokowania prasy przez ciała obce.
 • Łatwa regulacja kół podbieracza. Aby dostosować ustawienia podbieracza do nowych warunków zbioru, nie są wymagane żadne narzędzia.
 • Regulowana osłona przeciwwiatrowa. Lepszy przepływ masy zapewnia mniejsze straty. Opcjonalna rolkowa osłona dostępna jest w prasach z sieczkarnią.
 • 13sDuże koło zamachowe WOM. Płynna praca przy mniejszym zapotrzebowaniu mocy. 
 • Wytrzymała przekładnia. Bezpośredni napęd komponentów prasy zapewnia maksymalną wydajność.

 

 

 

 

Formowanie beli

NIEZALEŻNIE OD ZBIERANEJ ROŚLINY ? LEKKIEGO SIANA, SUCHEJ SŁOMY LUB PODSUSZONEJ TRAWY, ROŚLIN O DŁUGICH, KRÓTKICH, CZY KRUCHYCH ŁODYGACH ? WIELKOGABARYTOWE PRASY SERII LB FORMUJĄ ODPOWIEDNIE BELE NA ŚCIÓŁKĘ LUB PASZĘ. SPOŚRÓD CZTERECH MODELI W OFERCIE I SPOŚRÓD RÓŻNYCH OPCJI NOŻY SIECZKARNI WIRNIKOWEJ MOŻNA WYBRAĆ ODPOWIEDNI SYSTEM ROZDRABNIANIA ORAZ ODPOWIEDNIE ROZMIARY BEL, ABY SPEŁNIAŁY POTRZEBY KAŻDEGO GOSPODARSTWA LUB FIRMY USŁUGOWEJ. STOPIEŃ ZGNIOTU BELI MOŻNA ŁATWO REGULOWAĆ Z FOTELA OPERATORA POPRZEZ MONITOR W KABINIE CIĄGNIKA.


15sPłynna praca sieczkarni wirnikowej.
Wirnik dostępny w dwóch szerokościach wykorzystuje serię naprzemiennych długich i krótkich palców, które pomagają zapobiegać zablokowaniu wirnika. Można zainstalować do 33 noży (w zależności od modelu), aby uzyskać długość cięcia 39 mm. Pozwala to na odpowiedni zgniot materiału w belach, co ułatwia ich dystrybucję w stajni.

Bele o równomiernym stopniu zgniotu.
Kiedy komora wstępna jest wystarczająco wypełniona, widły podawacza przenoszą materiał do góry, do komory beli. Cykl ten jest powtarzany, dopóki nie uzyska się wymaganej długości beli. W trakcie procesu formowania beli system zgniotu 3D komory beli utrzymuje odpowiedni kształt beli. Utworzenie beli zajmuje od 45 do 60 sekund i jest ona związywana z wykorzystaniem systemu wiązania dwóch supłów, co minimalizuje zużycie sznurka.

16s

 • Doskonała jakość bel. Zwiększona trwałość górnych rogów beli.
 • Zoptymalizowany system podawacza 3D. Równomierny zgniot materiału na całej długości każdej beli.
 • Mniej noży ? lepsze cięcie. Zaledwie 11 noży w modelach LB 323 i LB 333 z sieczkarnią do średniego rozdrabniania zapewnia długość cięcia 80 mm.
 • Optymalny rozstaw noży. Odległość pomiędzy nożami i palcami wirnika została tak określona, aby uzyskać płynność procesu rozdrabniania.
 • Dwa systemy wyrzucania bel w jednej prasie. Oddzielna dźwignia dla każdego system ? nie trzeba dokonywać wyboru przed rozpoczęciem wyrzucania beli.
 • Standardowy system wyrzucania beli. Komora beli jest opróżniana, aby pochylnia beli mogła się złożyć.
 • System częściowego wyrzucania bel. Usuwana jest tylko tylna bela ? nie traci się pozostałego materiału z komory beli.
 • Wytrzymała pochylnia beli. Wszystkie rolki posiadają łożyska i zapewniają płynne zsuwanie beli na podłoże.

 

 Supłacze

MOC I WYDAJNOŚĆ PRZY KAŻDEJ PRACY.

PRASY CASE IH SERII LB POSIADAJĄ DO SZEŚCIU SUPŁACZY (W ZALEŻNOŚCI OD MODELU) CHARAKTERYZUJĄCYCH SIĘ DUŻĄ WYTRZYMAŁOŚCIĄ I SKONSTRUOWANYCH Z MYŚLĄ O IDEALNYM WIĄZANIU KAŻDEJ BELI. WENTYLATORY O DUŻEJ MOCY ZABEZPIECZAJĄ OBSZAR SUPŁACZY PRZED ZANIECZYSZCZENIAMI, ABY ZAPEWNIĆ NIEPRZERWANY, WYSOKOWYDAJNY PROCES PRASOWANIA. KOMORY BOCZNE SĄ DOSTATECZNIE DUŻE, ABY POMIEŚCIĆ 30 SZPUL SZNURKA ORAZ SKRZYNKĘ NARZĘDZIOWĄ.

14sBezpieczeństwo i pewność. Kiedy materiał trafia do komory beli, sznurek jest podawany z dwóch oddzielnych szpul na górną i dolną powierzchnię beli. System ten automatycznie redukuje napięcie sznurka, kiedy zbierana jest ciężka roślina. Na każdej beli wiązane są dwa supły na każdym sznurku ? pierwszy, który związuje sznurek z dwóch szpul w gotowości na formowanie beli oraz drugi, który związuje belę, kiedy uzyskana została wymagana długość. Supłacze wyposażone są w czujniki na rolkach napinacza sznurka, które wykrywają przerwanie sznurka lub nieprawidłowe wiązanie.


Zawsze w formie. Wszystkie prasy serii LB wyposażone są w r17solkową pochylnię beli, którą można hydraulicznie złożyć w celu zapewnienia bezpiecznego i łatwego transportu. Każda rolka pochylni zamontowana jest na uszczelnionym łożysku, co gwarantuje płynne przesuwanie beli i długi okres użytkowania.

Dwa systemy wyrzucania bel w jednej prasie. Standardowy system opróżnia komorę beli i pozwala, aby pochylnia beli się złożyła. Dodatkowy system częściowego wyrzucania bel usuwa tylko tylną, ukończoną belę. Boczne ściany komory beli o zmienionej konstrukcji rozsuwają się, aby materiał mógł zostać wysunięty bez żadnej blokady. Po zrzuceniu ukończonej beli pochylnia może się złożyć na czas transportu drogowego, podczas gdy nieukończona bela pozostaje nadal w prasie. Umożliwia to odpowiednie formowanie beli zaraz po przejechaniu na następne pole.

 

 • Większa niezawodność układu supłaczy. Brak irytujących przestojów oznacza większą wydajność.
 • Solidne bele. Maksymalnie sześć supłaczy (LB 423 i LB 433) sprawia, że bele zachowują swój kształt nawet po częstym przenoszeniu i po długim transporcie.
 • Mocne wentylatory. Obszar supłaczy jest utrzymany w czystości, bez pyłu i słomy.
 • Łatwy dostęp do schowków. Obszerne komory boczne z miejscem na 30 szpul sznurka i duże schowki pozwalają uniknąć niepotrzebnych przestojów w ciągu dnia pracy.
 • Automatyczna pochylnia beli. Pochylnia beli jest hydraulicznie składana dla bezpieczeństwa transportu.
 • Rolki pochylni z łożyskami kulkowymi. Płynne zsuwanie beli na podłoże i długi okres użytkowania.

 

Sterowanie

BEZ WZGLĘDU NA TO, CZY STOSOWANY JEST TERMINAL ISOBUS W CIĄGNIKU, CZY TEŻ MONITOR OSIĄGÓW CASE IH, STANDARYZOWANE OPROGRAMOWANIE PRASY ORAZ INTUICYJNY INTERFEJS OPERATORA UMOŻLIWIAJĄ PEŁNĄ KONTROLĘ OD CHWILI ROZPOCZĘCIA PROCESU PRASOWANIA. REGULACJI MOŻNA DOKONYWAĆ W TRAKCIE PRACY BEZ KONIECZNOŚCI OPUSZCZANIA FOTELA OPERATORA W CIĄGNIKU, NATOMIAST SYSTEM ALARMOWY AUTODIAGNOSTYKI PRZEKAZUJE INFORMACJE W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA PROBLEMU.

19sTryb transportowy: Prędkość WOM, ilość przepracowanych godzin, ilość bel oraz informacje o smarowaniu i dodatkowych czynnościach obsługowych można wyświetlić na monitorze. Kiedy wybrany jest ten tryb, obrotowa lampa ostrzegawcza uruchamiana jest automatycznie.

Tryb roboczy: Przy prędkości WOM powyżej 600 obr/min ekran monitora zmienia się automatycznie; obrotowa lampa ostrzegawcza wyłącza się, natomiast wentylatory supłaczy i układ smarowania zostają uruchomione.

20sPełna kontrola: Monitor umożliwia szybki podgląd statusu roboczego prasy. Interfejs operatora jest logicznie rozmieszczony i zrozumiały, więc nawet nowy operator prasy Case IH serii LB uzyskuje maksymalną wydajność. Po dokonaniu ustawień prasy nie trzeba ich zmieniać, kiedy korzysta się z innego ciągnika ? system sterowania pozostaje taki sam, bez względu na to, czy stosuje się monitor Case IH, czy też dowolny terminal ISOBUS ciągnika.

 

 

 • Pełna kompatybilność z ISO BUS. Prasy LB mogą zostać przystosowane do łatwego połączenia z każdym ciągnikiem kompatybilnym ze standardem ISOBUS.
 • Wybór monitorów do ciągników niekompatybilnych z ISO BUS. Nie jest wymagane programowanie przy zmianie z monitora na terminal ISOBUS.
 • Kolorowy monitor do podglądu obrazu z tylnej kamery. Łatwe manewrowanie, widoczność pojazdów z tyłu maszyny na drodze oraz możliwość monitorowania bel wyrzucanych z prasy.
 • Łatwe monitorowanie status prasy. Status roboczy oraz sygnały alarmowe można szybko i łatwo obserwować.
 • Intuicyjne przyrządy sterujące. Interfejs operatora jest logiczny i ergonomiczny, co zapewnia maksymalną wydajność od pierwszego dnia pracy.
 • Dostępność drukarki. Usługodawcy mogą wręczyć rachunek klientowi zaraz po zjechaniu z pola.
 • System pomiaru wagi bel. Czujniki obciążenia zainstalowane na pochylni beli dostarczają informacje na temat masy całkowitej bel uformowanych na polu.