ciągniki rolnicze            ładowarki                 prasy i owijarki         wozy paszowe      maszyny zielonkowe      ładowacze czołowe       siewniki punktowe         wozy asenizacyjne

OFERTA MASZYN

Sklep edanex

esklep

 

Ciągnik Case IH Farmall A

Email
Doskonałe parametry techniczne i łatwość obsługi. W ofercie 6 modeli ciągników, które charakteryzują się dużym poziomem bezpieczeństwa a także wszechstronnością i niezawodnością.
Case Farmall ACase Farmall A
Description

 

 Farmall A - doskonałe parametry techniczne i łatwość obsługi

Ciągniki Farmall A skonstruowano tak, że nawet nowi lub niedoświadczeni operatorzy szybko opanują ich działanie, dzięki czemu nowe ciągniki staną się doskonałym wsparciem w dużych gospodarstwach zatrudniających wielu operatorów. Natomiast w przypadku mniejszych gospodarstw korzystna cena zakupu i niskie koszty eksploatacji sprawią, że ciągniki Farmall A okażą się mądrą inwestycją niewymagającą nadmiernego uzasadnienia.

 

Dane techniczne

Seria Farmall A oferuje :

Model               Moc znamionowa przy 2.300 obr. /min. [kW/KM]  Przyrost momentu [%]    Prędkości WOM do tyłu w std [obr./min] Liczba cylindrów / pojemność[cm³]
Farmall 65A 
48/65 75
    540
3 / 2.930
Farmall 75A
53/72 75
540
3 / 2.930
Farmall 85A
60/82 88
    540
4 / 3.200
Farmall 95A 70/95 44
   540
4 / 4.500
Farmall 105A 78 / 106 30.7
540
4 / 4.500
Farmall 115A 83 / 113 28.9
540
4 / 4.500

Ponad 160 lat doświadczenia w branży rolniczej dało marce CASE IH bezpośredni i jasny wgląd w potrzeby rolników. Dzięki temu wiemy, co jest konieczne, aby pomóc Wam produkować żywność, paliwo i energię, i robimy, co w naszej mocy, aby dostarczać Wam optymalne technologie do tych celów. Innowacyjne rozwiązania, takie jak przekładnia bezstopniowa CVX i system automatycznego zarządzania wydajnością (APM), pomagają oszczędzać paliwo i zwiększają wydajność większych maszyn. Jednak potrzeby sprzętowe właścicieli hodowli i mniejszych bądź wyspecjalizowanych gospodarstw w równej mierze leżą nam na sercu. Dlatego we współpracy z klientami stworzyliśmy nową serię mniejszych ciągników, zwracając największą uwagę na takie kluczowe cechy, jak manewrowość, widoczność i jakość prowadzenia. Owocem tych wysiłków są nowe ciągniki Farmall A.

DOSKONALE DOPASOWANE DO TWOJEJ DZIAŁALNOŚCI

Ciągniki Farmall A skonstruowano tak, że nawet nowi lub niedoświadczeni operatorzy szybko opanują ich działanie, dzięki czemu nowe ciągniki staną się doskonałym wsparciem w dużych gospodarstwach zatrudniających wielu operatorów. Natomiast w przypadku mniejszych gospodarstw korzystna cena zakupu i niskie koszty eksploatacji sprawią, że ciągniki Farmall A okażą się mądrą inwestycją niewymagającą nadmiernego uzasadnienia.

DOSKONAŁE PARAMETRY TECHNICZNE I ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Mimo że ciągniki z rodziny Farmall A znacznie ustępują silniejszym maszynom CASE IH pod względem zaawansowania technicznego,to zapewniają wszystkie niezbędne funkcje i parametry, które można wykorzystywać w sposób przyjazny dla użytkownika. Zamiast przełączników elektronicznych zastosowano dźwignie mechaniczne wymagające niewielkiej siły nacisku, które umożliwiają pewne i bezpośrednie sterowanie wszystkimi funkcjami, co przekłada się na prostą, a jednak praktyczną obsługę ciągnika.

SPRAWDZONE BEZPIECZEŃSTWO I KONSTRUKCJA

Ciągniki z rodziny Farmall A spełniają wymagania wszystkich najnowszych norm bezpieczeństwa operatora, a ich silniki są zgodne z przepisami dotyczącymi emisji, zapewniając czyste i bezpieczne środowisko pracy. Sprawdzona konstrukcja przekładni, wysokiej jakości podzespoły oraz trwałość konstrukcji ciągnika składają się na słynną niezawodność CASE IH. Niezależnie od wybranej specyfikacji możesz być pewien, że Twój ciągnik Farmall A poradzi sobie znakomicie.

PRODUKCJA ŚWIATOWEJ KLASY

Produkcja światowej klasy oznacza kompetencję, jakość i wydajność oddanych pracowników. Nasze procesy są zoptymalizowane,
a procedury testowe i kontrolne podlegają ścisłym normom, które znacznie wykraczają poza zwykłe standardy. Naszym celem jest
dostarczanie maszyn idealnych dla konkretnego klienta.

Istotne zalety:

- Nowa, bardziej komfortowa i dopracowana pod kątem ergonomii kabina – Dzięki nowemu panoramicznemu dachowi ciągniki serii Farmall Aidealnie sprawdzają sie przy pracy z ładowaczem czołowym – Hamulce przedniej osi (opcja) – Promień skrętu 4,6m – Możliwość pracy na 100% biooleju napędowym – 38-calowe opony pozwalają na lepsze przenoszenie mocy na koła i na zwiększenie obciążenia maksymalnego – biegi pełzania 200 m/godz W ciągnikach serii Farmall A istnieje możliwość montażu ładowaczy czołowych polskich firm Ursus oraz zagranicznych takich jak Stoll, Quick, MX oraz przedniego podnośnika TUZ wraz z przednim wałkiem odbioru mocy WOM. 

Silnik

SZEŚĆ MODELI DO WYBORU O MOCY OD 65 KM DO 115 KM. 

 

Dzięki możliwości wyboru spośród sześciu modeli o mocy od 65 do 113 KM, możesz mieć ciągnik Farmall A niezależnie od mocy, jakiej potrzebujesz w swojej działalności. Ciągniki z serii Farmall A zapewniają oszczędność bez kompromisów w zakresie mocy, co daje nieporównywalny stosunek wartości do ceny.

FARMALL A NAPĘDZA TWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ
Silniki Farmall A wyposażono w 3-cylindrowe (w modelach 65 A i 75 A) i 4-cylindrowe (85 A, 95 A, 105 A i 115 A) silniki z turbosprężarkąi chłodnicą międzystopniową, które zapewniają maksymalną moc przy niższym zużyciu paliwa. Duży przyrost momentu obrotowego oznacza mniej zmian biegów i większą wydajność, a wyniki mówią same za siebie.  


BRAK PROBLEMÓW Z ROZRUCHEM PRZEZ CAŁY ROK
Jako wyposażenie standardowe modeli Farmall 85 A – 115 dostępny jest elektryczny podgrzewacz rozruchowy powietrza dolotowego
do głowicy cylindra, który umożliwia skuteczny rozruch zimnego silnika nawet w bardzo niskiej temperaturze, natomiast modele
65 A i 75 A są wyposażone w podgrzewacz paliwa.


MNÓSTWO MOCY
Oto ciągniki, które dostarczają moc dokładnie tam, gdzie potrzeba jej najbardziej – do kół, belki zaczepowej, końcówek przyłączy,
wałka WOM i elementów hydrauliki zewnętrznej. Silniki można serwisować w prosty sposób: wystarczy podnieść jednoczęściową
maskę.                                                                                             

case farmall a

 

PROSTA KONSERWACJA
Sprawdzian poziomu i stanu oleju silnikowego jest możliwy bez podnoszenia maski silnika, a konstrukcja chłodnicy zapewnia łatwy dostęp w celu oczyszczenia. Opcjonalny odpylacz dodatkowo zmniejsza częstotliwość czyszczenia filtra powietrza.

 

SILNIKI, KTÓRE PRACUJĄ RÓWNIECIĘŻKO JAK TY
Dzięki 44% rezerwie momentu obrotowego silniki w ciągnikach Farmall A nie tracą mocy nawet pod szczytowym obciążeniem lub podczas holowania ciężkich przyczep z prędkością drogową i nie wymagają ciągłych zmian biegów. Ponadto niskie zużycie paliwa i pojemny 110-litrowy zbiornik zapewniają niezmiennie wysoką wydajność bez konieczności przerywania pracy, aby zatankować.

Kabina

NIEZALEŻNIE OD RODZAJU WYKONYWANYCH ZADAŃ CIĄGNIK FARMALL A FIRMY CASE IH SZYBKO STANIE SIĘ MILE WIDZIANYM TOWARZYSZEM PODCZAS CODZIENNEJ PRACY.

 

 kabina case farmall A

 case ih - farmall a-7 

STREFA KOMFORTU
Dzięki całkowicie oszklonym drzwiom o szerokim kącie otwarcia i antypoślizgowym stopniom wsiadanie i wysiadanie z kabiny ciągnika Farmall A jest wygodne i bezpieczne. Wszystkie najczęściej używane elementy sterujące rozmieszczono w logiczny sposób w zasięgu operatora, aby maksymalnie zwiększyć komfort i wydajność podczas pracy. Wystarczy spojrzeć na nowy ciągnik Farmall A i już wiadomo, że to maszyna mark CASE IH. Nie bez powodu jego stylizacja nie odbiega od większych braci. Wsiadaj, usiądź wygodnie, zamknij drzwi, przekręć kluczyk, a zobaczysz dlaczego. Właśnie znalazłeś się w jeszcze lepiej wyciszonej kabinie – udało nam się obniżyć poziom hałasu o 2 dB(A) w porównaniu z poprzednimi modelami, dzięki czemu otrzymujesz stanowisko pracy zapewniające jeszcze mniejsze zmęczenie po pracy.

WYGODNE SIEDZENIE
Operatorzy ciągników Farmall A szybko przyzwyczajają się do wygody i zachowują pełną wydajność przez cały dzień. Podłokietniki stanowią wyposażenie standardowe, a sam fotel można łatwo wyregulować w zależności od potrzeb. Amortyzacja kabiny łagodzi drgania podczas jazdy po nierównym terenie zarówno na polu, jak i na drodze. Aby zapewnić jeszcze większą wygodę, można zamówić fotel z amortyzacją pneumatyczną.


PRZEKŁADNIA POWERSHUTTLE
Opcjonalna hydrauliczna przekładnia nawrotna montowana na kolumnie kierownicy umożliwia zmianę kierunku obrotów bez stosowania sprzęgła, co doskonale sprawdza się podczas pracy z ładowaczem, porządkowania gospodarstwa lub prac polowych wymagających ostrych skrętów na uwrociach. Koniec z bólem mięśni w lewej nodze po całym dniu pracy!

OŚWIETLENIE
Gdy pracę trzeba dokończyć po zapadnięciu zmroku, co niekiedy wymaga pozostania na polu do późnych godzin nocnych, możesz być pewien, że ciągnik Farmall A pomoże Ci wykonać zadanie. Maszyny z nowej serii oferują nawet sześć dachowych reflektorów roboczych do oświetlania drogi oraz sygnalizacyjne światło obrotowe podczas prac na drodze. Teraz możesz bezpiecznie pracować, aż zabraknie zadań do wykonania.


KABINA SURROUND VISION
Duża oszklona powierzchnia zapewnia doskonałą widoczność wokół ciągnika, a opcjonalne okno dachowe o zwiększonej widoczności zmniejsza wysiłek podczas pracy z ładowaczem.

 

 

 

 

 

 

 

Skrzynia biegów

Wielofunkcyjna szkrzynia biegów 12×12 / 24×24

case ih - farmall a-11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZEKŁADNIA I WOM
W przekładni zastosowano koła o zębach walcowych skośnych,
łożyska smarowane ciśnieniowo i układy synchronizujące, które
zapewniają prostą, wydajną i solidną konstrukcję układu przenoszenia napędu. Przełożenia przekładni rozplanowano tak, aby umożliwić płynne przejścia pomiędzy poszczególnymi zakresami obrotów i umiejętnie dostosować je do prac w gospodarstwie i na polu oraz do transportu drogowego. W przypadku prac wymagających użycia WOM wydajność układu przenoszenia napędu zapewnia wydajne osiągi.

OKREŚL SWOJE POTRZEBY
Wybierz przekładnię, która najlepiej spełni Twoje potrzeby. Teraz możesz wybrać przekładnię hydromechaniczną 12 x 4, mechaniczną przekładnię nawrotną lub hydrauliczną przekładnię 12 x 12 Powershuttle*.


SZYBKOŚĆ DO KAŻDEGO ZADANIA
Pełna synchronizacja przekładni z dźwignią sterowania umożliwia wykonywanie przemyślanych i bezpiecznych manewrów z użyciem
12 biegów do przodu i 12 do tyłu. Ponadto możesz zamówić dodatkow 8 biegów pełzających*, aby móc dostosować prędkość do każdego
zadania.


WIĘKSZY WYBÓR PRĘDKOŚCI ROBOCZYCH W zastosowaniach specjalistycznych biegi pełzające umożliwiają wybór
8 dodatkowych prędkości roboczych od 250 m/h przy znamionowej
prędkości obrotowej silnika. Podczas pracy te przełożenia załącza się
i rozłącza za pomocą osobnej dźwigni, która zmienia ciągnik Farmall A
w doskonałe narzędzie do sadzenia warzyw lub zbioru plonów.


DOSKONAŁE PROWADZENIE
Przekładnia nawrotna przydaje się szczególnie podczas prac wymagających ciągłej jazdy do przodu i cofania podczas prac z ładowaczem. Po zamontowaniu ładowacza czołowego z rodziny CASE IH LRZ Twój ciągnik Farmall A nie będzie miał sobie równych w podnoszeniu i przenoszeniu dużych bel lub innych materiałów o znacznej masie. W ten sposób najcięższa praca okaże się tak łatwa jak nigdy przedtem.


WYDAJNY WOM
Standardowo* ciągniki z tej serii są wyposażone w WOM o prędkości
roboczej 540 obr./min, jednak możesz również zamówić wałek 540
Economy* do zastosowań wymagających niższej mocy lub model
o prędkości 1000 obr./min* do prac wymagających zastosowania
maszyn o dużej mocy.

 

 

 

Hydraulika

MOC ZAWSZE TAM, GDZIE JEJ POTRZEBUJESZ.


Ciągniki Farmall A zapewniają oszczędność paliwa, ale to nie znaczy,<