ciągniki rolnicze            ładowarki                 prasy i owijarki         wozy paszowe      maszyny zielonkowe      ładowacze czołowe       siewniki punktowe         wozy asenizacyjne

OFERTA MASZYN

Sklep edanex

esklep

 

Ciągnik Case IH CASE Steiger & Quadtrac

Email
Ciągniki Quadtrac i Steiger nowej generacji zostały skonstruowane z myślą o zapewnieniu mocy, wytrzymałości, komfortu i wydajności, jakich wymagają właściciele dużych gospodarstw. Case IH oferuje imponującą moc i opłacalną inwestycję.
Case IH CASE Steiger & QuadtracCase IH CASE Steiger & Quadtrac
Description

DLA TYCH, KTÓRZY WYMAGAJĄ WIĘCEJ.

STEIGER ? legendarny ciągnik przegubowy konstruowany w oparciu o doświadczenie wynikające ze sprzedaży ponad 50.000 ciągników. Cztery koła tej samej średnicy, wszystkie napędzane i duży rozstaw osi zapewniają przenoszenie całej mocy na podłoże.

QUADTRAC ? model wyposażony w cztery niezależnie zawieszone gąsienice, charakteryzujący się rozstawem osi 3,91 m. Zawsze optymalne walory trakcyjne i dopasowanie do podłoża przy jednocześnie minimalnym nacisku na podłoże. Ciągnik ten nadaje się idealnie do stosowania w trudnym terenie.

 

Dane techniczne

WYDAJNOŚĆ. MOC U PODSTAW PRODUKCJI ROLNEJ.

SERIA CIĄGNIKÓW FIRMY CASE IH STANOWI IDEALNE POŁĄCZENIE TRADYCJI LEGENDARNYCH CIĄGNIKÓW STEIGER ORAZ WYMOGÓW XXI WIEKU. BEZKOMPROMISOWA, WIELOAREAŁOWA TECHNOLOGIA DLA OSIĄGNIĘCIA MAKSYMALNEJ WYDAJNOŚCI POTWIERDZONA ZDOBYCIEM NAJWAŻNIEJSZEGO TYTUŁU W BRANŻY: REKORDZISTY ŚWIATA W 24-GODZINNEJ ORCE.

Model  Moc znamionowa silnika [kW/KM]
Maks. przepływ oleju hydraulicznego (standard/opcja) [l/min]  Przyrost momentu obrotowego [%] Maks. udźwig [kg]
STEIGER 385
290 / 394 151 / 208 40 8.900
STEIGER 435
327 / 444 151 / 208 40 8.900
QUADTRAC 385
290 / 394 151 / 208 40 8.949
QUADTRAC 435   
327 / 444 151 / 208 40 8.949
QUADTRAC 485 365 / 496 151 / 208 40 8.949
QUADTRAC 535 403 / 548 159 / 216 40 8.949

 


Większy wybór w górnej klasie mocy.
Ciągniki STEIGER oraz QUADTRAC są konstruowane z myślą o maksymalnej wydajności i oferują łatwość obsługi oraz komfort środowiska pracy w kabinie. Seria ta oferuje dużym przedsiębiorstwom rolnym większy niż kiedykolwiek wybór w klasie ciągników o mocy znamionowej od 394 KM / 290 kW do 548 KM /403 kW: cztery modele, które różnią się nie tylko mocą, ale także rozwiązaniami technicznymi i wariantami wyposażenia. Dzięki temu każde gospodarstwo rolne może dobrać ciągnik najlepiej odpowiadający jego wymaganiom.

 

Silnik

WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI TO WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ.

 

10s
Silniki ciągników Steiger i Quadtrac zostały skonstruowane przez Iveco, aby dostarczać maksymalną moc w sposób płynny i wydajny. Silniki sterowane elektronicznie oferują szczytowy wzrost mocy przy niskim zużyciu paliwa. Jeżeli prędkość obrotowa silnika spada pod obciążeniem, system Zarządzania Mocą Silnika (EPM) dostarcza dodatkowo do 62 KM. Dzięki takiemu wzrostowi mocy poradzisz sobie z najtrudniejszymi warunkami na polu i na drodze. Aby uzyskać jak najwięcej z nowej serii ciągników z napędem na cztery koła, wybierz w specyfikacji wysokowydajny układ hydrauliczny, wzmacniany podnośnik i mocny wałek WOM; kiedy musisz zasilać, podnosić i obniżać narzędzia, układy te pomagają Ci wykonać więcej pracy.

MOC BIJĄCA REKORDY ŚWIATA.
System Zarządzania Mocą Silnika (EPM) utrzymuje poziom wydajności poprzez zwiększenie mocy silnika w trudnych warunkach. System może udostępnić do 62 KM dodatkowo do mocy znamionowej ciągnika. Elektronicznie sterowane silniki w ciągnikach Steiger i Quadtrac zapewniają szczytowy wzrost mocy przy niskim zużyciu paliwa.

12sTechnologia selektywnej redukcji katalitycznej SCR zwiększa moc, poprawia reakcję silnika, zmniejsza zużycie paliwa i zwiększa niezawodność silnika przy jednoczesnym obniżeniu poziomu emisji spalin. Oznacza to, że technologia SCR jest najlepszym rozwiązaniem dla silników stosowanych w ciągnikach Steiger i Quadtrac.

Przyrost momentu obrotowego wynoszący do 40% umożliwia przejazd przez trudne odcinki bez konieczności zmiany biegu na niższy. Siła uciągu pozostaje niezmienna nawet przy zmieniających się warunkach glebowych, a moment obrotowy wynosi 2563 Nm przy 1400 obr./min. Kiedy prędkość obrotowa silnika spada przy obciążeniu znamionowym, wówczas silnik dostarcza dodatkową moc wynoszącą do 54 KM. Dzięki takiemu przyrostowi mocy jazda po trudnym terenie nie stanowi żadnej trudności. Najważniejszym czynnikiem w przypadku przekładni przełączanej pod obciążeniem nie jest całkowita liczba biegów do dyspozycji, lecz liczba biegów w głównym zakresie roboczym.

 

Kabina

KOMFORT I PROSTOTA. PRACUJESZ Z NAJLEPSZYMI.

13sKomfortowe środowisko pracy operatora stanowi klucz do uzyskania wysokiej wydajności. Wiodąca w branży kabina Case IH Surveyor z amortyzacją i z amortyzowanym fotelem poprawia komfort jazdy w każdych warunkach. Ponadto obsługa ciągnika jest łatwa dzięki podłokietnikowi Case IH z Multicontrollerem, który maksymalizuje precyzję sterowania ciągnikiem i narzędziem. Przyrządy sterujące integrują innowacyjną technologię Automatycznego Zarządzania Wydajnością (APM), która optymalizuje ustawienia parametrów ciągnika oraz technologię zaawansowanych systemów rolnictwa precyzyjnego AFS z automatycznymi funkcjami.

 14sMOŻESZ PRACOWAĆ DŁUŻEJ DZIĘKI NAJLEPSZEJ NA RYNKU AMORTYZOWANEJ KABINIE.
Amortyzacja kabiny Case IH z komponentami amortyzującymi drgania w każdym rogu kabiny stabilizuje ruchy przód-tył, od boku do boku oraz góra-dół, zapewniając płynną jazdę bez względu na ukształtowanie terenu. Połączenie sprężyn, wkładek i zawieszenia całkowicie izoluje kabinę od drgań podwozia, co eliminuje powtarzające się wstrząsy i podskakiwanie, ułatwiając operatorowi skoncentrowanie się na zadaniu i kontrolowanie ciągnika bez wysiłku i zmęczenia, które przychodzi na koniec długiego dnia pracy.


CIĘŻKA PRACA NIE POWINNA PRZYSPARZAĆ TRUDNOŚCI.
Systemy automatycznego prowadzenia zapewniają więcej swobody w kabinie i możliwości spoglądania na tył maszyny w celu sprawdzenia działania narzędzia, więc wolałbyś, aby fotel operatora nie wymuszał pozycji siedzącej skierowanej do przodu. Ekskluzywny i wiodący na rynku fotel obrotowy w ciągnikach Steiger umożliwia obrót w prawo w zakresie 40 stopni, co zapewnia operatorowi pole widzenia w zakresie 180 stopni bez konieczności nadwyrężania przez niego karku przy odwracaniu się przez cały dzień. Przyrządy sterujące znajdują się również po prawej stronie, więc wszystko jest w polu widzenia. Ponadto na konsoli na podłokietniku z MultiControlerem znajdują się przyrządy sterujące najważniejszymi funkcjami ? regulacja prędkości obrotowej silnika, wybór biegów, sterowanie podnośnikiem, układem hydraulicznym i wiele innych.

Bardzo dobrą widoczność zapewnia jednoczęściowa, gięta szyba przednia, wąska kolumna kierownicy i opadająca pokrywa silnika. Przez tylną szybę panoramiczną można kontrolować podłączanie sprzętu oraz pracę nawet najszerszych narzędzi. Przyrządy w prawym słupku - są umieszczone dokładnie na wysokości wzroku, dzięki czemu otrzymujesz przez cały czas bieżące informacje. Dzięki zaawansowanemu monitorowi osiągów można kontrolować parametry robocze oraz najważniejsze funkcje.

15sUSTAWIENIA DOSTOSOWANE DO POTRZEB UŻYTKOWNIKA.
Luksusowy fotel obrotowy z przyrządami sterującymi i monitorem zintegrowanym na podłokietniku. Podłokietnik porusza się do góry i w dół oraz obraca się wraz z fotelem. Istnieje możliwość regulacji wysokości i kąta pochylania koła kierownicy, co zapewnia idealną dla zdrowia pozycję siedzącą podczas pracy. Dostępny jest też skórzany fotel z amortyzacją pneumatyczną ze zintegrowanym systemem podgrzewania/chłodzenia.

PODŁOKIETNIK I MULTICONTROLLER?
Multicontroller i intuicyjny panel sterujący ICP oraz monitor dotykowy AFS Pro 700? oznacza, że wszystkie funkcje ciągnika zintegrowane są na podłokietniku. Wszystkie funkcje, jakich potrzebujesz znajdują się w jednym miejscu: zmiana biegów, zmiana kierunku jazdy, regulacja prędkości obrotowej silnika, sekwencja na uwrociu, sterowanie elektronicznymi zaworami hydrauliki zewnętrznej, sterowanie tylnym podnośnikiem i wałkiem WOM, joystick. To przyjazne dla operatora środowisko pracy sprawia, że nawet nowicjusz wydajnie pracuje od pierwszego dnia.

17sWYŚWIETLACZ NA SŁUPKU ?A?
Wyświetlacze są jasne, przejrzyste oraz czytelne. Zintegrowany monitor osiągów dostarcza dodatkowych informacji o funkcjach ciągnika i danych, takich jak poślizg kół w procentach oraz uprawiona powierzchnia i przypomina o czynnościach konserwacyjnych. Operator ostrzegany jest również o zagrożeniach, a system automatycznego wyłączania silnika chroni Twoją maszynę, kiedy zachodzi taka konieczność.

 Masz do wyboru pakiety oświetlenia zawierające standardowe reflektory halogenowe oraz opcjonalne oświetlenie ksenonowe (HID). Aby uzyskać maksymalnie efektywne oświetlenie, wybierz pakiet świateł roboczych 360° z 4 reflektorami trapezowymi HID montowanymi na dachu kabiny. Dostępne są też dodatkowe reflektory tylne, zwiększające wszechstronność oraz oświetlenie wyjścia przydatne przy wychodzeniu z ciągnika w ciemności.

 

Skrzynia biegów

MOC I WYDAJNOŚĆ PRZY KAŻDEJ PRACY.

 

19sNIEZAWODNA PRZEKŁADNIA, KTÓRA OFERUJE COŚ WIĘCEJ NIŻ TYLKO ZMIANĘ BIEGÓW.
16-biegowa przekładnia Full Powershift Steiger zapewnia płynną zmianę przełożeń i zmniejsza uczucie zmęczenia pod koniec dnia pracy. Uzyskuje to dzięki zastosowaniu technologii modulacji czasu trwania impulsu (PWM), co maksymalizuje wykorzystanie mocy. Inne rozwiązania są mniej efektywne i powodują straty mocy. Najnowsze wersje tej sprawdzonej przekładni posiadają większe koła zębate i pakiety sprzęgieł (dostępne w modelach Steiger i Quadtrac 550 oraz 600), które zapewniają wieloletnie użytkowanie i przekaz do 670 KM mocy na podłoże, co jest tak istotne dla właścicieli dużych gospodarstw.

Przekładnia Full Powershift z 16 biegami posiada 9 biegów w zakresie prędkości od 5 do 13 km/h. W zależności od rozmiaru opon, w zakresie roboczym następuje zmiana prędkości co 0,8 km/h, dzięki czemu można łatwiej znaleźć odpowiednią prędkość dla każdego zadania. System APM (Automatic Productivity Management) w ciągnikach QUADTRAC STEIGER umożliwia operatorowi ustawienie prędkości jazdy za pomocą ręcznej dźwigni gazu, a system APM reguluje automatycznie wybór biegu prędkość obrotową silnika. Poprzez naciśnięcie przycisku wyboru biegu z przodu na ręcznej dźwigni gazu można także samodzielnie zmieniać biegi aby uzyskać bardziej precyzyjny dobór prędkości. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku rolnictwa precyzyjnego. Przy prędkości jazdy po drodze wynoszącej do 37 km/h można szybko przemieszczać się pomiędzy polami.

 Przekładnia Fuli Powershift 16x2 jest wyposażona w elektroniczny system sterujący zapewniający optymalną jakość zmiany biegów. Łatwa zmiana wszystkich biegów za pomocą elektronicznego przełącznika Powershift na ręcznej dźwigni gazu. Po uruchomieniu systemu APM operator wybiera prędkość roboczą za pomocą ręcznej dźwigni, podczas gdy ciągnik reguluje automatycznie wybór biegu i prędkość obrotową silnika.

 

 

 

Układ napędowy

TYMI NAJMOCNIEJSZYMI CIĄGNIKAMI MOŻNA ŁATWO KIEROWAĆ.

 

 22sPrzegubowy układ kierowniczy ciągników Steiger Quadtrac działa, jak typowy napęd 4WD ciągnika kołowego. Podczas skrętu wszystkie cztery zespoły gąsienic pozostają na podłożu, a moment obrotowy jest równomiernie przenoszony. Oznacza to manewrowanie pod obciążeniem z minimalnymi stratami siły pociągowej, inaczej niż w maszynach z dwoma gąsieniami, w których następuje przerwanie w przekazie mocy podczas wykonywania skrętu. Ponadto kierowanie ciągnikiem jest łatwe i precyzyjne w każdych warunkach, co zmniejsza uszkodzenia gleby i chroni uwrocia.

NIEZRÓWNANA EFEKTYWNOŚĆ DZIĘKI CZTEREM NIEZALEŻNYM GĄSIENICOM.24s
Cztery indywidualnie napędzane zespoły gąsienic ciągników Steiger Quadtrac zapewniają lepszy kontakt z podłożem, jakiego opony, ani systemy dwugąsienicowe nigdy nie osiągną. W rezul