ciągniki rolnicze            ładowarki                 prasy i owijarki         wozy paszowe      maszyny zielonkowe      ładowacze czołowe       siewniki punktowe         wozy asenizacyjne

OFERTA MASZYN

Sklep edanex

esklep

 

Ciągnik Case IH FARMALL U

Email
Solidne i wszechstronne ciągniki zostały zaprojektowane dla gospodarstw hodowlanych, większych plantacji owoców i codziennych prac w gospodarstwie, aby realizować tam stawiane przed nimi zadania. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę z oprzyrządowaniem
Case IH Farmall UCase IH Farmall U
Description

Pełna gotowość dzięki CASE IH.

Solidne i wszechstronne ciągniki zostały zaprojektowane dla gospodarstw hodowlanych, większych plantacji owoców i codziennych prac w gospodarstwie, aby realizować tam stawiane przed nimi zadania. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę z oprzyrządowaniem doczepianym, o uprawę roli, czy o transport, ciągniki Farmall U spełniają z nawiązką wszystkie wymagania.

 

Dane techniczne

Duma z posiadania ciągnika FARMALL U.

Nazwa Farmall jest trwale zakorzeniona w historii marki CASE IH. Od roku 1923 jest ona synonimem wysokowydajnych i zwrotnych ciągników. Również dziś w centrum uwagi są kompaktowe wymiary, niewiarygodna zwrotność, łatwość obsługi i niewielkie jednostkowe obciążenie mocy, a tym samym różnorodne możliwości zastosowania. Solidne i wszechstronne ciągniki zostały zaprojektowane dla zakładów hodowli zwierząt, większych plantacji owoców i codziennych prac w gospodarstwie, aby realizować tam stawiane przed nimi zadania. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę z oprzyrządowaniem doczepianym, o uprawę roli, czy o transport, ciągniki Farmall U spełniają z nawiązką wszystkie wymagania.

Model               Moc nominalna kW/KM przy 2300 obr./min  Pojemność skokowa Liczba cylindrów
Farmall 95 U
73 / 99 3400 4
Farmall 105 U
79 / 107 3400 4
Farmall 115 U 
84 / 114 3400 4


SPRAWDZONA HISTORIA SUKCESU

Wszystkie nowe ciągniki Farmall U spełniają wymagania normy emisji spalin Euro IIIB, oferując mocniejsze silniki, więcej momentu obrotowego i większą moc. Dzięki temu i dzięki sprawdzonej koncepcji konstrukcyjnej i wzorniczej kabiny i przekładni ciągnik Farmall U jest doskonale przygotowany. Dobre jednostkowe obciążenie mocy i doskonała zwrotność gwarantują jeszcze lepszą przydatność nowego ciągnika Farmall U do pracy z wałem odbioru mocy lub ładowaczem czołowym i do ogólnych prac transportowych w zakładzie.

FARMALL U ZAPEWNI ROZWÓJ FIRMY

Ten niezawodny i uniwersalny ciągnik rolniczy to prawdziwy koń roboczy, który spełnia wymagania zarówno użytkowników komunalnych, jak i rolników. Jest on doskonale wyposażony do prac w zakładach hodowli zwierząt lub przy uprawie roli, niezależnie od tego, czy używany będzie jako ciągnik główny, czy jako pomocniczy dla większych ciągników. Kiedy w okresach spiętrzenia prac wymagane są długie godziny pracy, aby uporać się ze wszystkimi zadaniami, ciągnik Farmall U może wykazać swój potencjał:
zrobione zostanie wszystko, co jest do zrobienia

 

Silnik

PRZEKONUJĄCY PAKIET MOCY. 

 

Dla zapewnienia maksymalnej mocy przy możliwie małym zużyciu paliwa ciągniki Farmall U napędzane są przez 4-cylindrowe silniki z turbosprężarką i chłodnicą międzystopniową. Duży wzrost momentu obrotowego zapewnia szybkie przyspieszenie na drodze i ogromną siłę pociągową w polu, a jednocześnie wysoka moc ciągła zapewnia bardzo dobre rezultaty w trybie pracy z WOM.

WIĘCEJ MOCY PRZY NIŻSZYSZ KOSZTACH


Ta nowa generacja silników została zaprojektowana z myślą o wydajności, jakiej oczekują Państwo od ciągnika marki CASE IH. Koszty eksploatacji są przy tym minimalne. Maksymalny moment obrotowy wynoszący 457 Nm, uzyskiwany w ciągniku Farmall 115 U przy prędkości obrotowej 2300 obr./min, łączy w sobie moc i oszczędność. A dzięki okresom międzykonserwacyjnym wynoszącym 600 godzin pracy dodatkowo obniżane są koszty konserwacji.

POTRZEBNA MOC ZAWSZE I WSZĘDZIE

Doskonała moc użyteczna w dużym zakresie prędkości obrotowej silnika prowadzi do zmniejszenia liczby koniecznych przełączeń przekładni i do oszczędniejszego zużycia paliwa. Nawet przy niskiej prędkości obrotowej silnika wysoki moment obrotowy zapewnia dużą siłę ciągu, podczas gdy stroma krzywa charakterystyki mocy daje dodatkową moc niezbędną do komfortowej i efektywnej pracy wału odbioru mocy i układu hydraulicznego

GOTOWY DO PRACY PRZY KAŻDEJ POGODZIE


Nowe chłodnice wysokociśnieniowe chronione przez wychwytujące zanieczyszczenia siatki o drobnych oczkach mimo swych małych rozmiarów zapewniają szybsze i bardziej efektywne odprowadzenie ciepła również przy wysokich temperaturach otoczenia. Standardowy wentylator Visco umożliwia szybsze rozgrzanie silnika w niskich temperaturach, ponieważ uruchamia się dopiero wówczas, gdy silnik osiągnie swoją temperaturę roboczą. Dzięki temu temperatura robocza osiągana jest szybciej, a następnie utrzymywana w optymalnym zakresie. Wysokowydajny akumulator i wbudowane w głowicę cylindrów wstępne podgrzewanie zasysanego powietrza ułatwiają rozruch na zimno, nawet w temperaturach do -25°C.

 charakterystyka mocy farmall U  FARMALL U-silnik

 

Więcej mocy
 Dzięki wzrostowi momentu obrotowego wynoszącemu do 35% silnik ciągnika Farmall U nie wymaga powtórnej zmiany biegu również przy obciążeniach szczytowych lub ciągnięciu ciężkich przyczep. Ponadto niskie zużycie paliwa w połączeniu ze zbior-nikiem paliwa o pojemności 140 l dbają o to, aby nie trzeba było przerywać dnia pracy na tankowanie.  

Łatwa Konserwacja
Poziom oleju można skontrolować, nie otwierając maski sil-nika, a chłodnica jest łatwo dostępna do czyszczenia. Wyrzut pyłu dostępny jako wyposażenie specjalne wydłuża okres użytkowania filtra powietrza. 

 

 

 

Kabina

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI. .

Wszystkie ważne elementy obsługi są logicznie rozmieszczone i łatwo dostępne, aby czas spędzony na stanowisku pracy uczynić wygodniejszym i wydajniejszym.

1  CZYTELNIE W POLU WIDZENIA
Opracowana na nowo deska rozdzielcza umożliwia łatwą kontrolę wzrokową istotnych informacji, na przykład dotyczących zapasu paliwa czy prędkości obrotowej wału odbioru mocy.
 
 2 ŁATWE DO ODCZYTANIA
Deska rozdzielcza i dźwignia Power-shuttle wbudowane są w kolumnę kierownicy.
 3 WSZYSTKO POD RĘKĄ 
Wszystkie istotne dźwignie obsługi umieszczone są w wygodnym zasię-gu, aby zapewnić odprężenie nawet po długim dniu pracy.
 4

POWERSHUTE
Dostępna opcja Powershuttle pozwala na zmianę kierunku bez użycia sprzęgła za pomocą dźwigni obsługi umieszczonej na kolumnie kierownicy. To rozwiązanie idealne do prac z ładowaczem czołowym, prac w gospodarstwie lub ciasnego nawracania na uwrocie.

Hydraulika

NAJLEPSZE WYNIKI UDŻWIGU I OBSŁUGI

FARMALL U

 

Wielofunkcyjne ciągniki Farmall U zapewniają szybkie i efektywne rozwiązanie różnych zadań. Niezależnie do tego, czy należy prze-transportować paszę z silosu przejazdowego, słomę, zboże, nawozy, czy inne rzeczy do lub z magazynu, wszystkie te prace można łatwo wykonać przy użyciu ciągnika Farmall U.

 

WSZECHSTRONNY I WYDAJNY UKŁAD HYDRAULICZNY
Do wyboru są maksymalnie 3 przyrządy sterownicze z tyłu i dwa dalsze w module zamontowanym między osiami, które udostęp-niają moc układu hydraulicznego zawsze i wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. W ten sposób można napędzać najróżniejsze maszyny i oprzyrządowanie doczepiane. Tylny układ hydraulicz-ny udostępnia udźwig do 5400 kg. Wydajność dostępnej pompy hydraulicznej wynosząca 65 l/min jest optymalna dla pracy z ładowaczem czołowym. Rama do doczepienia ładowacza czołowego jest już zamontowana fabrycznie.

 

  • Elektroniczna kontrola tylnego układu hydraulicznego za-pewnia komfort, dokładność i bezpieczeństwo.
  • Za pośrednictwem dodatkowych przyrządów sterowniczych z tyłu pojazdu można napędzać do trzech niezależnych obie-gów z 8 sprzęgłami (1 zwrotnica).
  • Każdy przyrząd sterowniczy może być nastawiony indywidualnie i stosownie do potrzeb na ?duży przepływ? lub ?mały przepływ?.
  • Joystick do obsługi przyrządu sterowniczego w module zamontowanym między osiami służy do jednoczesnej pracy dwóch zaworów mechanicznych lub elektrycznych.
  • Przyrząd sterowniczy w module zamontowanym między osiami umożliwia sterowanie innymi urządzeniami (ładowacz czołowy, urządzenia w przednim układzie hydraulicznym).
PRZENIEŚ EKSPLOATACJĘ NA WYŻSZY POZIOM
Niezależnie od tego, czy chodzi o układanie bel w stosy, załadu-nek kiszonki, przemieszczanie zboża, czy prace z towarami na paletach, z pomocą ładowacza czołowego LRZ marki CASE IH i bogatego asortymentu doczepianych narzędzi nie trzeba się już o nic martwić. Dzięki szybko działającemu sprzęgłu szybka wymiana oprzyrządowania doczepianego nie stanowi problemu. Również montaż ładowacza czołowego na ciągniku i jego de-montaż to zadania proste do wykonania. W razie potrzeby można zamiennie wykorzystywać ładowacz czołowy LRZ w ciągnikach serii Farmall i Maxxum, co zapewnia wyjątkową elastyczność i wszechstronność eksploatacji. 
   
Schowek01  Schowek02  Schowek03 

LEPSZY ZAŁADUNEK
Ładowacze czołowe LRZ marki CASE IH są perfekcyjnie dopasowane do ciągników serii Farmall U, a ich udźwig wynoszący 2540 kg jest po prostu bezkonkurencyjny.

 

JOYSTICK W PODŁOKIETNIKU
Perfekcyjnie umieszczony, reaguje natychmiast.

 

SZYBKIE I ŁATWE POŁĄCZENIE
Przygotowana fabrycznie rama do montażu ładowacza czołowego.

 

 


 

alt

 alt

Broszura

Pobierz Broszurę informacyjną

pdf Pobierz Broszurę